Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem tudom ki egyenesíteni a...

Nem tudom ki egyenesíteni a karom csak erős fájdalom árán másik kézzel rá segítve, ez normális?

Figyelt kérdés
Push pull leg edzés tervet követek. Érdekes hogy tegnap leg nap volt szóval a gugolás kivételével nem vettem igénybe komolyabban a karjaim, mégis úgy ébredtem hogy nem bírom egyenesre nyújtani a karom csak ha rá segítek. Ha megpróbálom kinyújtani a bicepsz alsó felében érzem a fájdalmat. Ez normális? Van valami megoldás rá hogy javítsam a helyzetet ?
2022. ápr. 9. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor kezdtem nekem is volt, egyszerűen nem másnapra jön ki az izomláz a bicepszedben. Olyan is volt régen hogy nem edzettem pár hónapig, utána pedig mindent beleadva csináltam egy edzést. Pár napig behajlított karral mászkáltam. Magától elmúlik pár nap alatt.
2022. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondolom addig kizárva az edzés vagy rá edzhetek?
2022. ápr. 9. 09:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak izomlaz...
2022. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az izomláz általában nem másnap jelentkezik, hanem 2 vagy 3 nap után. Persze mindenkinél más, de általában így van. Nálad is ez valószínűleg csak szimpla izomláz. Kezdőként gyakori.

Nyújthatod és masszírozhatod finoman, az segít, de magától is elmúlik. Ha nem, akkor nyilván el kell vele menni szakemberhez, de erre nem túl sok az esély.

Izomlázra pedig nem edzünk rá, mert csak ellehetetlenítjük a regenerációt, sőt akár le is sérülhetünk. Haladóként van az az izomláz, amire egyébként azt mondom, hogy lehet rakni terhelést, de kezdőként semmiképpen nem edzünk izomlázra, mert még nem tudod menedzselni a regenerációt, nem ismered úgy a testedet, nincs meg az a sokat emlegetett agy-izom kapcsolat.

2022. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor mára marad egy félóra futás magába. Legyen azért egy minimális mozgás ma is


Köszi a válaszokat


Kenőcsöket szabad rá használni? Nem okoz gondot?

2022. ápr. 9. 10:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Futni értelemszerűen futhatsz. Nyilván csak azok a mozgásformák vannak kizárva, amik a gyulladt területet intenzíven terhelik.

Attól függ, hogy milyen kenőcsökre gondolsz. De az izomlazító készítménynek nyilván nem okoznak gondot (ha nem vagy rájuk allergiás). Viszont ezekkel maximum segíteni tudod a folyamatot, a regenerációnak magától kell megtörténnie.

2022. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak hogy a munkám el tudjam végezni ahhoz kell ha fel lép majd még ilyen (targoncás fő állás és biciklis futár mellé)
2022. ápr. 9. 11:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!