Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Drága szép testvéreim, milyen...

Drága szép testvéreim, milyen 135-be nyocat guggolni bandazs, terdszorito nélkül?

Figyelt kérdés
Nem vagyok erőemelő. Testsúly 85kg
2022. máj. 16. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Mi az h milyen? Atlagos.. En 70kgosan is 130al guggolok.
2022. máj. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 mennyit? Terdgumi, bandazs öv nélkül?
2022. máj. 17. 01:23
 3/8 anonim ***** válasza:
2022. máj. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért 130kg nem olyan súly amihez feltétlenül kell öv meg térdgumi.

Öv csak leveszi a terhet a derekadról, de ha nem az a limitáló faktor akkor igazából nem szükséges.

Térdgumi kb ugyan ez.

2022. máj. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Probald meg akkor terdgumi és öv nélkül. 😄 Hamar rájossz, hogy nem fogsz tudni akkorát teljesíteni, mint velük.
2022. máj. 17. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Én anno 20 éves koromban guggoltam 130 kilóval tízeket, öv és térdgumi nélkül. Övet én csak maxolásokhoz veszek fel, térdgumit pedig mindössze tavaly óta használok, pedig én erőemelőnek vallom magam. Akinek jó a légzéstechnikája és a törzsfeszessége, annak kb. felesleges az öv. Meg akinek ténylegesen erős a guggolása, azt olyan nagyon nagy mértékben nem löki meg a térdgumi.

Már nemzetközi bajnokságokon is egyre többször látni, hogy a csávó csuklószorító, öv, térdgumi, bandázs, magnézia nélkül, mezítláb guggol háromból hármat érvényesen. Szerintem ez az igazi raw power, nem amikor többet költesz a rajtad lévő felszerelésre, mint egy autóra. Lassan már az amatőr raw kezd átmenni equippedbe, hála többek között az SBD-nek, ezt meg én nem feltétlenül tartom jó iránynak.

Ennél már csak azt szeretem jobban, amikor emberek lejönnek edzőkesztyűben, gurtniban, fásliban, súlyemelő övben, guggoló cipőben, aztán befekszenek az üres rúd alá, vagy nekiállnak bicepszezni a terem legkisebb súlyzójával. Ezek az emberek isznak mindig edzés előtti stimulánst, mert ehhez a lehengerlő teljesítményhez aztán kell a bika.

2022. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felfrissulo erzes
2022. máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 Szinte csak ezek nélkül csinálom. Persze többet tudsz teljesíteni pl övvel, de az öv leveszi a terhet a derék és core izmairól. Az én számomra a cél az, hogy erősebb legyek nem pedig, hogy minél nagyobbat tudjak emelni papíron.
2022. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!