Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő elteltével emeljek...

Mennyi idő elteltével emeljek súlyt és mennyit?

Figyelt kérdés

Nehéz eltalálni azt a pontot mikor már az adott súly nem adja azt a terhelést. Van egy rosszabb éjszakám, vagy egy rosszabb napom és nehezebben megy az edzés is.Mikor meg jól alakul az edzés előtti regenerálódás, akkor meg könnyebben megy.

Ha emelek a súlyon akkor ugyanazt az ismétlésszámot próbáljam tartani mint amit korábban csináltam, vagy csökkentsem a nagyobb súly miatt?

Mondjuk karhajlítok rúddal 2 kilóval nehezebbel mondjuk 15 ismétlés helyett csak 12 -őt csinálok akkor az fejlődés szempontjából hatékonyabb mint 2 kiló mínusszal 15 ismétlés?

Nyilván úgy biztos hatékony ha 2 kiló plusszal is 15 ismétlést csinálok...csak lehet az már a 3. sorozatba nem megy a nagyobb súllyal.

Van erre valami szabály?



2022. máj. 21. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
15 ismetles? Bemelegito sorozatnak ok am 10 fole nem is megyek. Inkabb emeld a sulyt h fejlodni is tudj
2022. máj. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2022. máj. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkora súlyt válassz, hogy a maximum ismétlésszám, amit meg tudsz vele csinálni egy szettben (pl) 10 legyen. Ha meg tudsz csinálni 15-öt, akkor ne állj meg 12-nél, hanem menj el (közel) a maxodig. 1-2 ismétléssel előtte állj meg.


Egyébként meg a 12-15 ismétlés rengeteg, bicepszre elég lesz 8-10 is, alapgyakorlatokból meg 5-7 a fenti elveket követve.

2022. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2

Köszi, ez hasznos videó volt :)

2022. máj. 21. 19:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaja, jó ez a vidi! Utolsó vagyok, én is most néztem bele.
2022. máj. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sütőpor ***** válasza:

Először is... Edz keményen. Minden szériában juss közel ahhoz a ponthoz, amikor már nem tudnál több ismétlést megcsinalni az adott súllyal, még akkor sem, ha az életed múlna rajta. Nem kell eddig elmenni, de ettől a ponttól visszafelé maximum 0-3 ismétlést lehet számolni, és ott megállni.


Feltételezem, hogy kezdő vagy. Azoknál a gyakorlatoknál, amik több izmot mozgatnak meg egyszerre (pl Bench press, Deadlift, gugolás, evezés...) lehet, minden héten tudsz adni egy kicsi súlyt, és talán még így is meg tudod csinálni ugyanazt az ismétlésszámot.


Aztán... Nem baj, ha nem minden szériában csinálsz ugyanannyi ismétlésszámot. Az elsőben mindig többet szoktam, mint az utolsóban, ez normális, ha elég közel edzel a bukáshoz.


És az is normális, hogy ha súlyt emelsz, akkor TALÁN kevesebb ismétlést fogsz tudni vele csinálni. Egyik héten súlyt adsz hozzá (és csökken az ismétlésszám, másik héten marad a súly, de növeled az ismétlésszámot. És ezt újra és újra.


Bár kezdőként az ember talán képes rá, hogy ha emeli is a súlyt, az ismétlésszám is ugyanaz maradjon, és így minden héten súlyt tud adni hozzá.


A lényeg, hogy keményen edz.

2022. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sütőpor ***** válasza:

De például az izolációs gyakorlatoknál sokkal lassabb lehet a fejlődés.


Én úgy szoktam, hogy meghatározom, hogy például ha x gyakorlatnál meg tudok csinálni az y súllyal z ismétlést, akkor emelem a súlyt.


Például deadliftnél ha sikerül megcsinalni az adott súllyal megcsinálok 7-et,akkor következő héten már emelem a súlyt.

2022. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!