Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez jó mell edzés így? Sok/kevé...

Ez jó mell edzés így? Sok/kevés ennyi sorozat?

Figyelt kérdés

Heti kétszer edzek mellet. Egy edzés így néz ki:


-fekvenyomás 5 sorozat, fokozatosan emelve a súlyokat és csökkentve az ismétlésszámot

-döntött pados fekvenyomás kézi súlyzókkal 4-5 sorozat

-csigás keresztezés 3 sorozat fentről, 3 lentről


Ez így max 16 soroat per edzés, 32 egy héten.


Szerintetek elég ennyi? Van olyan gyakorlat amit be kéne tenni vagy ki kéne venni?



2022. máj. 23. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tolódzkodás nem fér be? Ha mást nem, akkor a csigás keresztezés helyére, bár egyébként az is egy teljesen jó push gyakorlat.
2022. máj. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ez sok

20sorozatnál/hét ne legyen több

2022. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én pl csinálok 5sorozat fekvenyomást meg 4sorozat ferdepados tárogatást vagy kézisúlyzós nyomás aztán csókolom.

ezt meg csinálom heti 2x, bőven elég szépen fejlődök.

2022. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy picit sok, én meghagynék 2 gyakorlatot és maximum a típusokat rotálnám.
2022. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor vegyem ki a csigát? Kár lenne mert eléggé szeretem azt a gyakorlatot. Én kicsit kevésnek érezném, ha csak a kétféle fekvenyomást csinálnám.
2022. máj. 23. 18:12
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem egy naturál erőemelőt ismerek, aki a rudas fekvenyomáson és a tolódzkodáson kívül semmi mást nem csinál célzottan mellre, aztán sok kokszos megirigyelné azt a pectoralist.
2022. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha heti 2x mellezel, akkor szerintem sok. Csigás keresztezést úgy ahogy van kihagynám.

Fekvenyomás +1 szabadsúlyos gyakorlat, akár váltogatva is azt a +1 gyakorlatot, hogy egyszer ferdepados nyomás, köv. edzésen tárogatás, aztán áthúzás.

2022. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Okés, kiveszem a csigás keresztezést. 20 sorozat összesen egy héten akkor bőven elég?
2022. máj. 23. 18:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég, ha rendesen csinálod az alkalmanként 10 sorozatot akkor az bőven elég a fejlődéshez. Több sorozat nem egyenlő jobb fejlődéssel
2022. máj. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32 sorozat!? Az qurva sok. Ne hogy azt hidd h minél több gyakorlatot vagy sorozatot csinálsz annál jobban fejlődsz. Sőt, ez túledzéshez vezet és hanyatlik a fejlődés. Vagy egyszer dolgozz mellre 4 gyakorlattal, 4 sorozattal ami ugye összesen 16 sorozat. Vagy ha mindenképp 2x akarod megedzeni akkor az egyik edzésen 3, a következőn 2 gyakorlat és úgy 20 sorozat lesz összesen ami bőven elég, sokak szerint még az is sok.
2022. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!