Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 1 művelet, hogy karban tartsam...

1 művelet, hogy karban tartsam magam a leghatékonyabban?

Figyelt kérdés

sziasztok!


itthonról dolgozom, nagyon elfoglalt vagyok, és hallottam egy videóban, hogy 1 gyakorlat elég, hogy ne hízzak el, és fitt maradjak


180 cm magas vagyok, 87 kg és van egy kis hasam


azt szeretném, hogy az menjen le, és hogy egy egészséges, normális testalkatom legyen


nagyon elfoglalt vagyok, és azt hallottam a videóban, hogy 20-30 perc naponta, és ez megoldható


szerintetek igaz ez?

nekem semmi időm nincs edzőterembe járni, személyi edzőt bérelni, étrendet méregetni


de 20 percet rászánnék minden reggel, és azt mondták a videóban, hogy normálisan lehet enni mindent


súlyaim, rúdom van, fekvenyomó gép, bicepszező stb. van itthon


szóval a gyakorlat amit a videón hallottam, hogy egyedül egy francia rúd kell meg 15 vagy 20 kg rá


és lemenni fekvőtámasz pozícióba, rúddal a kézben, előre majd hátra tolni a súlyt, aztán felegyenesedni, majd a fej fölé emelni a súlyt, majd megint le 4kézláb és tolni előre hátra a súlyt és ezt ismételgetni



ettől szerintetek lehet normális alakom?

normális alatt nem izmosat értek, hanem nem dagadtat, egészségeset


szerintetek ez így jó? van értelme? a hátam nem teszi tönkre?

1x megpróbáltam, de izomláz volt a hátamban


szeretnék meggyőződni a segítségetekkel



köszönöm


2022. jún. 14. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kész konditermed otthon és egy nyakatekert gyakorlatot akarsz 20 percig végezni edzés gyanánt mert másra nincs időd? Az utóbbit értem, home officeban gondolom napi 12 órázol és mellette gyerekeket nevelsz egyedül így nincs idő edzeni, oké. De az első részt nem igazán értjük.
2022. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
20 perc alatt egy normális gyakorlatsort el tudnál végezni, nem pedig ilyen értelmetlenséget.
2022. jún. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ez egy elég bullshit gyakorlatnak hangzik

ha csak annyi a célod h valamennyire fitt maradj, és 20perced van naponta edzeni, akkor hit cardiot csinálj szerintem.

eleinte mondjuk 30sec munka és 30sec pihenő, aztán idővel csökkentheted a pihenőidőt.

ha valamennyi izmot is szeretnél akkor ilyen villám edzéseket csinálj, szuperszettekkel, triszettekkel

pl

egyiknap húzódzkodás, döntöttörzsű evezés, vállvonogatás mehet triszettben, tehát csinálsz 1sorozat huzit, 1sorozat evezést, 1sorozat vállvonogatást és csak utánna pihensz 2-3percet, és ebből csinálsz 3kört

másik nap fekvenyomás, fejfölétolás, oldalemelés ugyan igy

harmadik nap guggolás, merevlábas felhúzás.

de ezt nem szettben

3sorozat guggolás 3perces pihenőkkel mondjuk, ezzel elmegy kb 12perc

a maradék 8percbe meg 3sorozat merevlábas felhúzás 1,5-2perces pihenőkkel

és ezt mondjuk végigcsinálod heti2x

de ettől csodát ne várj


+ha a kaja nincs rendben akkor ezek mellett is elhizhatsz

2022. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csapj hozzá még 20 percet és eddzél normálisan, az már kezdésnek elmegy.
2022. jún. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az olimpiai súlyemelésnél van talán a legösszetettebb gyakorlat: [link]

de ha ezt totál kezdőként, nyújtás és mobilizáció nélkül próbálod csinálni elég hamar le fogsz sérülni.

2022. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

akit érdekel, annak elküldöm az edzős videót privátban, és kérem kommentelje az eredetit, amiről a kérdés szól


köszönöm

2022. jún. 19. 16:20
 7/10 anonim ***** válasza:

ja roxfortban max.

ilyen mindent is átmozgató gyakorlat mincs.


igen érdekel a video.

2022. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

próbálom elképzelni a gyakorlatot és ha jól képzelem akkor a dolog mögött van logika,csak nem egy kezdőnek,és nem önmagában.

ez tényleg működhet,ha nincs időd,mellette hasazol,kardiozol,és még normálisan is kajálsz ami mindennek az alapja. akárki akármit mond az a leglényegesebb.

"lemenni fekvőtámasz pozícióba, rúddal a kézben, előre majd hátra tolni a súlyt"

na ez gondolom a push-up wheel változat lesz,de ezt nem így kell. arra van cél eszköz.


"aztán felegyenesedni, majd a fej fölé emelni a súlyt, " a technikáról beszél benne mert ez megoldható 5féleképpen,és ha rosszul csinálod akkor utána semmit nem fogsz emelgetni.


"majd megint le 4kézláb " a súly leengedésének mikéntjét elmondja vagy azt is rád bízza,hátha sikerül?

2022. jún. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Futás
2022. jún. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
inkább az úszás, de arra nincs ideje.
2022. jún. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!