Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 4 edzés mellet a napi 10...

Heti 4 edzés mellet a napi 10 óra alvás normális?

Figyelt kérdés
2022. jún. 15. 06:29
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Napi 10 óra alvás szerintem semmilyen körülmények között nem normális, bár lehet, hogy csak irigykedek.
2022. jún. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Igen, csak irigykedsz. Különböző tanulmányok szerint magasfokú napi aktivitás (pl. sport), vagy nehéz fizikai munka esetén a napi 8-10 óra alvás lenne az ideális. De egyébként ez teljesen egyénre szabott a gyakorlatban.

Én erőemelőként is elvagyok komfortosan 6-7 óra alvással, de 8 óránál többre tényleg sosincs igényem. Unokaöcsém birkózó, ő van, hogy 10-11 órákat is képes aludni szabadnapjain. Az alvásban nyilván a gyakorlatban az is bejátszik, hogy mennyit engedhetsz meg magadnak. El tudom képzelni, hogy tudnék olykor akár 12 órát is aludni, de az én életembe bele nem férne az, hogy egy komplett nap felét átaludjam.

2022. jún. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Arnold Schwarzenegger szerint a napi 6 óra alvás a normális, vagy kevesebb, úgy hogy több alkalommal meg mondta, hogy egész életében így csinálta.

Kíváncsi lennék, hogyan csinálja.

----------

Én egyszer ki próbáltam a módszerét, 3 hónapig bírtam.

Meg kérdeztem erről, egy alaklommal egy erő emelőt, ő aszt mondta, hogy hosszú távon nem lehet csinálni, mert a szervezet nem fogja bírni.

------------

10 óra alvás, az tényleg sok.

2022. jún. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A depresszió okoz sok alvást
2022. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Az alvásigény is egyénfüggő, de ha mind a 4 edzésed olyan kemény, mint a fagyott kutyaláb, akkor normális.
2022. jún. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem normális. Volt, hogy heti 5x edzettem rohadt keményen. 8 óránál akkor sem aludtam többet.
2022. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez teljesen egyénfüggő, annyit aludj amennyi jólesik.
2022. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!