Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy viszonylag kezdő mennyivel...

Egy viszonylag kezdő mennyivel csinálja a lábhajlítót/lábnyújtót?

Figyelt kérdés
2022. júl. 17. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Ezt nehéz megmondani.


Mégpedig azért, mert minden gép különböző. Ahová én járok terem, ott van 2 lábnyújtó, az egyiket maxolom, a másikat nem. Számít a szög, milyen ellenállás (ami nem feltétlen jelenti gépeknél a súlyt) stb.


Ahány gép, annyiféle variáció.


De, ezen ne gondolkodj, mert felesleges. Emlékszem, 1 évvel ezelőtt kitettem ide egy kérdést, (amikor kezdtem az egészet) hogy baj, ha 60kg-val mertem csak lábtolózni, és hogy ez mennyire számít jónak. Időközben rájöttem, hogy lényegtelen, mert magadhoz mérten kell fejlődni és nem másokhoz hasonlítani magad.


Itt bukik el a testépítés a hobbi sportolók számára, ha egy teljesen valótlan képet állítanak fel csak azért, mert xy így néz ki, meg xy ennyivel meg annyival nyomott kezdésnek. Lényegtelen. Magadhoz képest fejlődj, legyen meg a progresszív túlterhelés és kész.

2022. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy az első írta, mindegy mert totál gép függő. Az erőt az alapgyakorlatokban mérd.
2022. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
37.4785846 fonttal.
2022. júl. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Azon fellül amit #1 mondott még hozzátenném hogy attól is függ hogy milyen a tested.

Nem mindegy hogy milyen magas vagy(hosszú végtagokkal rendelkezők bizonyos gyakorlatoknál hátrányból indulnak), nem mindegy hogy csont és bőr vagy, normális testsúlyú vagy épp elhízott, megint csak minél nehezebb vagy(egy bizonyos szintig) annál nehezebb dolgokat meg fogsz tudni emelni és annál könnyebben is fejlődsz.

És nem utolsó a genetika sem.


Csak magadhoz hasonlítsad magadat.

2022. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkabb azt nezd mennyivel guggolsz
2022. júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!