Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthoni edzéssel más sem...

Otthoni edzéssel más sem tudott egy deka izmot sem felszedni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 5. 19:15
1 2
 11/14 NTBS ***** válasza:
Csinálj több gyakorlatot és várj. Lesz eredmény.
2022. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Másold be ide egy heti edzésterved és étrended, ha normális segítséget akarsz
2022. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 sütőpor ***** válasza:

Ezer és egy oka lehet, amiért nem tudsz izmot építeni.


1. Keményen edzel?

Szóval amikor csinálod a szériát, elég közel kerülsz a bukáshoz? A bukás azt jelenti, amikor már nem tudsz több ismétlést megcsinalni az adott súllyal helyes technikával, még akkor sem, ha az életed múlna rajta. Ehhez a ponthoz elég közel kell kerülni a széria végére.



2. Helyes technikával edzel?


3. Nem használsz túl kevés súlyt (vagy túl könnyű fokozatot)?

Ha egy gyakorlatból az adott súllyal több, mint 50 ismétlést tudsz csinálni, akkor az már nem nagyon fog izmot építeni. Jobb 20 alatt maradni, és nehezebb gyakorlatot vagy súlyt választani.


Ha pl megy már 20 Fekvőtámasz, akkor válassz nehezebb variációt.


4. Sikerül erősödnöd?


5. Eszel rendesen? Viszel be elég fehérjét?


6. Alszol eleget?


Ja és az abszolút legfontosabb: RENDSZERESEN edzel? Eltelt már elég idő? (szóval 1 hónap alatt nyilván nem leszel Schwarzenegger).


Ha ez mind meg van, akkor izmot kell építened. Ha nem építész izmot hosszabb idő elteltével sem, akkor valahol hibázol.

2022. aug. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 sütőpor ***** válasza:

Én tudtam. Ha rendszeresen keményen edzel, helyes technikával, és megfelelő gyakorlatokat választasz, akkor sokat tudsz izmosodni.


De érdemes beszerezni legalább valamit a hátedzéshez.


Illetve alsó test edzés súly nélkül elég problémás, mert az alapból elég erős testrész. De az egylábas gugolást javaslom megtanulni kezdetnek!


Nekem sokat segített. Ennek köszönhetően amikor elkezdtem konditerembe járni, majdnem a saját testsúlyommal tudtam kezdeni gugolni (mármint annyi volt a rúdon, no, majdnem).

2022. aug. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!