Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet, nem a legjobb személyi...

Lehet, nem a legjobb személyi edzőhöz mentem?

Figyelt kérdés

Több, mint 1 év kihagyás után nem rég mentem vissza edzeni. Haverom ajánlott a teremben egy edzőt, aki egy 44 éves nő és allítólag nagyon jó, meg ezt csinálja 20+ éve, stb stb... Na hozzá járok edzeni. Mondtam neki, hogy ugyan van rajtam felesleg, de nem baj, izmot szeretnék építeni. Erre akart nekem írni egy kalóriadeficites étrendet. Namost ahogy én tudom kalóriadeficitben nem építünk izmot.

Aztán. Közölte, hogy igyak edzés közben Bcaa-t, hogy megakadályozzam az izom leépülést, edzés után pedig mindenképp igyak fehérjét, és edzés után legkésőbb egy órával egyek, amíg az anabolikus kapu nyitva van. Mondam neki, hogy fehérjedús az étrendem, kisebb eltérésekkel, de napi 170 gramm körüli fehérjét eszek, tehát nincs szükségem se a porra, se a bcaa-ra. Azt mondta fehérjepor akkor is kéne edzés után, mert akkor épül be legjobban az anabolikus kapu miatt. Mondom WTF?😳

A csúcs az volt, kar edzés a héten. Bicepsz-tricepsz szuperszett, és mindkét izomra külön-külön 4 gyakorlat. Tehát egy órán keresztül bicepsz-tricepszet nyomtunk. Nem akartam bunkó lenni vele, pláne mivel nő, de nem sok ez? Én régebben, mikor egyedül edzettem, sose csináltam 4 gyakorlatot bicepszre.

És még tudnék példákat mondani, szóval ezek után úgy érzem nem a legjobb edzőhöz mentem, vagy valamit én tudok rosszul.



2022. szept. 11. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Mi értelme volt kiírni ezt a kérdést? Te magad már rég megválaszoltad. BCAA, anabolikus kapu, különálló kar nap, száz gyakorlat bicóra, ezer gyakorlat trinyóra, szuperszett. Szerinted mennyire naprakész az edződ tudása? Van még miről beszélni? Vagy csak jól esett panaszt tenni?
2022. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 BlodDrunk ***** válasza:
100%

Tobbet ne menj hozza,folosleges penzkidobas!


En is iszom Bcaa glutamint edzes kozben de csak azert mert van több izben kcal mentes es 500ft a teremben 1l igy igazabol ugyanott vagyok mintha vinnek valami innivalot.

De ennek az izomnovekedeshez vagy edzes minoseghez semmi koze nincsen,bullshit!


Edzes utani feherje szinten!! Nincs anabolikus ablak meg ilyen hulyesegek,Naturalon a feherjeszintezis kb 24ora magassagaban tetozik es kb a tudomany szerint 48oraig tart!


Naturalba teljesen ertelmetlen es nem optimalis 1x edzeni egy izmot pobt a fent irtak miatt,igy egy izmot 2x vagy 3x erdemes megdolgoztatni egy heten elosztva az össz sorozatot!

Az hogy mennyi az genetika,mennyire tudsz regenerálódni,mitől fejlődsz ezt csak TE fogod tudni kitapasztalni,de erdemes lenntről indulni!!

Pl heti 2x mehet kar 2-2 gyakorlat 3sorozattal


Kieg:170g feherje is ertelmetlenul sok,1.5g naturalba boven eleg,ha mentalisan kevesnek erzed nem hiszed el hogy eleg,mehettsz 1.8ig de ez mind szaraz izomtomegre,es hiaba eszel többet nem fogsz attol jobban fejlödni!



A legtöbb személyi edző szart se ér,ha csak 1 hetet szánsz olvasásra és van egy kis eszed nagyobb tudást összeszedsz mint 90% aki edző egy teremben!

2022. szept. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1:

Mi értelme válaszolni, ha értelmeset nem tudsz szólni? Én csak feltettem egy kérdést, mivel nem vagyok profi a témában, összesen 3 évet kondiztam, előtte más sportokat űztem. Ami régen működött, az most is működhet, csak eddig nekem nem nagyon jön be amiket az edzőnő tanácsol. Elképzelhető hogy másnál bejött, szóval próbálok rájönni a hibára.

2022. szept. 11. 15:04
 4/16 MadSeal ***** válasza:
100%
Ha észrevetted ezeket a hibákat, valószínüleg nincs szükséged edzőre az újrakezdéshez. Viszont ha ki akarod maxolni a fejlődésed, akár egy online edző is segíthet, nem feltétlen kell leszűkítened a kört a helyi edzőkre a teremből.
2022. szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
anabolikus kapu nyitva van 😃 Hát ez jó 😃
2022. szept. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a bico-trinyo 4-4 szett jó, attól lesz karaj, meg a feherjepor tud vmit, gyorsabban regeneralodok ha iszom, de nem tudom miert..
2022. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Az azt jelenthet, hogy akkor még a szervezet jobban az izmok használatára van állva, igy jobban oda megy a tápanyag, de csak gondolom.
2022. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Ugyertem a helyi tapanyagfelvetel intenzivebb.
2022. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne fizess olyanért, amit saját magad is meg tudnál csinálni (főleg a mostani helyzetben).
2022. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem jó az edzőm, ért is hozzá. És én kaloriadeficiten épitettem izmot, nem is keveset. De rajtam azért 30 kg felesleg volt. Szival onmagaban ezert nem irnam le.

De a bcaa felesleges

Az edzes utani rendes etkezes rendes feherjatartalommal tenyleg fontos de az tok marhasag hogy feherjeporbol. Egyreszt nem is epul be olyan jol, masreszt az anabolikus kapu elmeletet par eve mar megcafoltak.

Onmagaban azzal sincs baj ha egy oat csak akorztok de akkor legyen heti 5 edzes es minden edzesen mas testresz

2022. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!