Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaz lehet, hogy Dolph Lundgre...

Igaz lehet, hogy Dolph Lundgren a amikor Ivan Dragot alakította, csak 135 kg volt a fekvenyomása?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam valahol, elég kevésnek érzem. 196 cm volt és hozzá 118 kg. Jó formája volt, szálkás, semmi felesleg. Az én csúcsom 127.5 kg volt, 191 cm magasság, a súlyom 97 kg volt. Nem voltam szálkás, volt rajtam felesleg, különösen úszógumi. Ézért nem értem, hogy lehet ez. Én kevesebb voltam 21 kg-al, ha az 5 cm különbséget számítjuk akkor is 16 ha 1 cm 1 kg megosztást veszünk. Egy szóval sokkal vékonyabb voltam, és még annak is egy jelentős része zsír volt, de a fekvenyomási csúcsom alig marad el az övétől. Neki valahol 200 körül kellett volna nyomni. Mi a véleményetek erről?

2022. szept. 18. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Ebből látszik, hogy attól, mert valaki izmos, még nem biztos, hogy erős is. Lehet, hogy szimplán csak jól reagált a szerekre, amik jó minőségűek voltak, jól voltak dozírozva, jól voltak kombinálva. Van ilyen.
2022. szept. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem inkább az látszik ebből hogy pont senkit nem érdekel kinek mekkora a fekvenyomása. Nyilván akkoriban is voltak Dolph Lundrentől erősebb, vagy izmosabb, vagy szárazabb emberek, szerintem pont le sem sz.rta. Csak az ilyen komplexusos hülyék verik a fekvenyomásra/felhúzásra/ guggolásra akik az életük más területén csődtömegek
2022. szept. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kuzdosportolo nem eroemelo vagy testepito. A szerep miatt felpakolt tobb izmot, de a kuzdosportot is nyomra ezerrel. Nem is akart o nagyot nyomni..
2022. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"sokkal vékonyabb voltam, és még annak is egy jelentős része zsír volt, de a fekvenyomási csúcsom alig marad el az övétől. Neki valahol 200 körül kellett volna nyomni. Mi a véleményetek erről?"


Az, hogy neki inkább technikára, rugalmasságra, gyorsaságra, jó állóképességre volt szüksége, ezért nem a fekvenyomás volt neki a legfontosabb. Egyébként úgy gondolom, hogy a karatésoknál nem annyira fontos az erős felsőtest, rengeteg nyurga srác van köztük, akik viszont nagyon hajlékonyak (pl. magasakat, pontosan rúgnak).


Ha megnézel pl. egy válogatott birkózót, akinek a testsúlya 100 kiló felett van, akkor neki már valószínűleg jóval 135 felett van a nyomása, ha rendszeresen nyom fekve. Egész egyszerűen azért, mert neki sokkal több erőre van szüksége, és "más típusú" hajlékonyságra.

2022. szept. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nem , az baromi kevés . én 186cm és 89kg vagyok és a csúcsnyomásom 126kg , 95kg nyomom 4x8 szériákat
2022. szept. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

és mitől lett volna jobb, ha kinyom 180kg-t? Attól még ugyan úgy kiütnek, nehogy azt hidd, amiért rövidebb gnóm karjaid vannak, hogy olyan fa.szagyerek vagy.


Ugyan ez igaz az átlag gyurmára is.


Francis Ngannou beszélt egyszer erről egy podcastban, hogy ő kb remeg a súlyok alatt, gyenge fekvenyomásban stb, de azért elhiheted hogy beborítaná Eddie Hall-t :)

2022. szept. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5

Az furcsa, nekem is 125 a maxom, de én 90-be nem tudok 8-at belenyomni, nemhogy 95-tel szériázni

2022. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
semmi furcsa nincs benne , paraszti munka ( villázás , terményes zsák pakolás ) már gyerekorban és minőségi étkezés megteszi a hatását
2022. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7


Ez egyénenként függhet a különbőző típusú izomrostok eloszlásától, lsd. itt:


[link]


És persze attól is függ, hogy általában milyen ismétléstartományban dolgozol.

2022. szept. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát én 115 kg-mal szériàzok 4x8-at, de nekem ennyi a maxom is, mert soha nem érdekelt mennyit nyomok ki egyszer.
2022. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!