Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A merevlábas és a román...

A merevlábas és a román felhúzás is edzi a hátat, mint a sima felhúzás?

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 06:28
 1/10 MadSeal ***** válasza:
Felhúzások során a háton szinte csak az erektor kap érdemleges terhelést.
2022. okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ahogy a #1 írta, az erektort terheli, a széles hátizom és a hát felső izmai teljesen más mozdulatokat végeznek.
2022. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát, itt már olyat is írtak, hogy a felhúzás egyáltalán nem is hátgyakorlat, úgyhogy lesz itt mindenfajta válasz... Amúgy igen, kap terhelést az alsó háti szakasz.
2022. okt. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A felső hát nem kap?
2022. okt. 8. 12:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos értelemben de, ugyanis a minimális lapockazárásban résztvesz a trapéz, a vállak hátrahúzásában résztvesznek a görgetegek, a stabilizálásban pedig résztvesz a latissimus, de a merevlábas felhúzás alapvetően alsótest (comhajlító, farizom) centrikus gyakorlat. A hátad fejlesztésének érdekében nem a merevlábas felhúzás a legjobb választás, maradjunk annyiban.
2022. okt. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan kérdés, amire kb az a válasz, hogy fekevenyomás erősíti a felsőtestet.
2022. okt. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg a latissimus nem csak stabilizál, jön létre benne hosszváltozás, legalábbis a merevlábas felhúzásnál biztos. Nyilván attól még nem említhető egy lapon pl egy húzódzkodással, de akkor is.
2022. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#4:

Nem, a felső hát nem kap. Stabilizál esetleg, de az önmagában nagyon kevés a hát felső izmainak a fejlesztésére.

2022. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyreszt én felhúzás után csak a hátamban éreztem izomlázat, kivéve a súlyemelős felhúzásban(amikor derékszögig legugolsz), merevlábasban, de egyenes háttal csináltam, miután fejlődött a felhátam, ott is bedurrant. :p De inkább ez a lenti széles derékrészizom dolgozik, nekem legalábbis. :) mondhatom hogy kifejezetten a hátizmomba is ment nem csak a derékba.
2022. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen. A trapézius meg rhomboid pl.

Nem olyan hű de módon, de össze kell húznia a lapkockát, mert a súly előrehúzná őket. (Ez inkább statikus)

Plusz aktívan lefele kell húznod őket, mert úgy stabil a vállad


De ahogy a többiek írták nem hátgyakorlat, de ha nagy a súly akkor fejleszti azokat is.

2022. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!