Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mért nem bírok intenzívebben...

Mért nem bírok intenzívebben edzeni?

Figyelt kérdés

2éve edzek. Veszünk pl egy fekvenyomást elösször 60kg-val is nagyon megszenvedtem örültem ha 6szor kitudtam nyomni.

Ma már 90be 1X szabályosan belenyomok de inkább 80al szoktam abba olyan 6 belemegy,de nem is ez a lényeg.

Látom a testemen az edzés eredményét meg a súlyokat is tudom növelni.

de viszont szériák közt nekem 4-5perc pihenő kell,de télleg.

ha csak ilyen 2 percet pihenek akkor,nem is megy meg csak felhúzom magam hogy szarul megy meg melegem is lesz meg hányingerem.

Nekem csak úgy megy jól az edzés ha szériák közt megvan a 4-5perc pihenő.

Nekem ezért kicsit tovább tart mire végzek nem egy órát vagyok a terembe hanem kettőt,kettő és felet.

Lehet magamhoz képest nagy súlyokkal csinálom azért de kis súlyokkal lezavarom 1óra alatt meg sz*rnak érzem nem érzem hatásosnak,azt szeretem ha pl váll edzés vagy láb vagy akármi után rendessen érzem azt,meg jó érzés is.

de ehhez nekem így kell csinálnom.

Csak arra vagyok kíváncsi hogy mért lehet ez? Vagy hogy lehetne javítani rajta?

Tényleg ami tervbe van végig csinálom mindig rendesen,de túl sokat pihenek nem tudom hogy tudnék ezen javítani.

Ennyi idő kell nekem hogy vissza nyerjem az erőmet és jöhet a következő menet.

Vagy nem gáz,okés ígyis?


2022. nov. 16. 12:54
 1/3 A kérdező kommentje:

Zavar hogy ennyit kell várnom magamra,de ez se mindig van így.

Vannak hetek mikor kicsit pörgősebben megy.

Vannak sz*rabbak amikor meg tényleg ennyi kell.

Sokszor nevetek én is magamon amikor fújok egyet hogy milyen edzés ez :D

De aztán kilókba meg haladok felfele azért.

2022. nov. 16. 13:01
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az edzések közti pihenő idő teljesen egyénfüggő és helyzetfüggő. Nyilván gyanús, ha valakinek elég fél perc pihi is két széria között, meg az is gyanús ha valakinek negyed óra kell. Viszont 4-5 perces pihenő idők teljesen reálisak progresszív erőedzésben. Minél közelebb jársz a bukáshoz, minél magasabb az RPE, minél közelebb jársz az 1 ismétléses maxodhoz, annál nagyobb a fizikai/idegrendszeri stressz, ezáltal annál nagyobb pihenő idő kell szériák között.

Ha "magadhoz képest nagy súlyokkal" edzel, akkor teljesen reális egy 4 perces pihi. Viszont annyira ne told túl az intenzitást, mint ahogy azt a leírásod szerint igyekszel, mert a fejlődésed rovására fog menni, és akár sérülés is lehet belőle. Kezdő powerlifterként én is azt hittem, hogy akkor leszek erős, ha minden héten maxolok, meg ha minden sorozat RPE10, aztán csodálkoztam, hogy miért rekedt meg a felhúzásom 150 kilónál, amikor a nálam kétszer kisebb srácok a 200 kilókat dobálják. Nem minden az intenzitás, ahogy nem minden a pihenő idő sem. Elmondásod szerint fejlődsz, erősödsz, izmosodsz, jön a progresszió. Akkor mi a baj? Ne gondold túl.

2022. nov. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26%

4-5 perc az sok.

Ha erőedzést végzel alacsony ismétlésszámmal akkor ok.

De te nem eróemelő meg súlyemelő vagy.

Ebből kifolyólag nem célszerű ekkora szüneteket tartani.

Nos alapszabályként helyesen jársz el. Az azt mondja hogy amint érzed hogy újból képes vagy az ismétlésszám csökkenés nélkül elvégezni a sorozatod, a szívverésed lecsillapodott, és nem kapkodod a levegőt kezdheted. Ez olyan 40 mp től 2,3 perc max szokott lenni általában gyakorlattól függően.

A megoldás a 1te esetedben a sulycsökkentés.

Vegyél szépen le a rúdról annyit, hogy a sorozataid közötti pihenőidő lecsökkenjen. Időben jobban jársz és valószínűleg az izomstimuláció is hatékonyabb lesz.

Ne feledd hogy intenzitás növelés maga a pihenőidő csökkentése is!

Tehát nem kell bexarni hogy hu most akkor mi lesz!!Könnyebb ugyan a terhelés a sulyvisszavétellel de nehezebb is, mert kevesebbet pihentél. Tehát nem veszik el semmi sem az intenzitásodból.

2022. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!