Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 3 sorozat bukásig vagy 5-6...

3 sorozat bukásig vagy 5-6 sorozat bukás előtt megállva kb2 ismétléssel(szériában)? Majd 2, max 3 nap pihi. Melyiktől fejlődnék jobban?

Figyelt kérdés
2022. dec. 15. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Izomépítés szempontjából az, hogy te bukásig edzel, vagy megállsz előtte 1 ismétléssel (nem 2-vel, 1-gyel) nincs jelentősége. Viszont, idegrendszeri terheltséget tekintve rengeteg, szóval bukásig nem edzünk.
2022. dec. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Melyiktől fejlődnék jobban?"

Nem fekete-fehér ez az edzés dolog. Egy hatékony edzésprogramban vannak bukásig végzett sorozatok, vannak RPE9 sorozatok, vannak RPE8 sorozatok, vannak 3x5 ismétlések, vannak 4x8 ismétlések, vannak 5x10 ismétlések, ugyanis az intezitás és a volumen megfelelő variációja fog hosszútávú progresszióhoz vezetni.

2022. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez persze igy hülyeség.

Csinálok 8 ismetlést bukásig.

Akkor az azt jelentené hogy vége az edzésnek?

Hát persze hogy nincs.Azt hiába csinaltad bukásig lóxart se ér.Ezért van az amit a felső írt.Nem mindegy hogy hany ismetlésnél és sorozatnál van bukás.

Másodsorban ez a 2 sorozat bukásig heavy duty meg Mike Mentzeres történet sem fedi a valósagot.Sőt hiába terjesztették el azt is hogy Dorian is csak ket nagyondurva sorozatot csinált szétszaggatva magát,az is csak mitosz.

Kötve hiszem hogy ezt hosszútávon csinálták hónapról hónapra,mert szétnyirta volna az izületeiket pillanatok alatt.Voltak ilyen próbalkozások de az eredményessége kétséges.Főleg hogy azóta ha megfigyeled a profik is leginkább az egyyszerű sorozatokat végzik az év legnagyobb részeben.

A bukasig edzés helyett inkabb rendes sorozatokat csinálj.

Es neha kicsit megtolhatod bukasig,de nem edzesről edzésre.Ennyi.

2022. dec. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én általában két nagyon max három napos pihenőkkel tudok végezni egy teljes testes edzést. A H-Sz-P nekem sok volt. A fent említett esetben hogy végezzem a sorozatok?

Ha mondjuk 10 húzódzkodást tudok csinálni bukásig, akkor végezzel 4-8-at?

2022. dec. 16. 12:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4


Én mindkét módszert próbáltam, amiket megfogalmaztál. Egyértelműen az vált be jobban, amikor nem ment az összes sorozat az utolsó lehetséges ismétlésig, mert így nem volt túledzés. Ha valamivel pont 10-et tudsz, azzal próbálj mondjuk 4x6-ot kisebb pihenőkkel, esetleg 3x8-at nagyobb pihenőkkel (az utóbbinál a harmadik sorozat már necces lehet).

2022. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez lenne a célravezetőbb, de egyszerűen nem tudok nem bukásig edzeni.

Volt egy időszak mikor elkezdtem, de úgy éreztem, hogy felesleges, haszontalan volt az edzés. Meg hogy az milyen sorozat már, ha benne hagyok pár ismétlést? Meg akkor mi késztesse az izmokat a növekedésre, ha túl könnyű volt a feladat? Szóval ilyesmi gondolatok.

2022. dec. 16. 18:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor gondolj arra hogy nem fogsz rendesen regenerálódni, kinyírod az idegrendszered, nem beszélve a "negatív" hormonokról. A kevesebb néha több!
2022. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha valamiből képes 10 ismétlést, miért végezzen csak 6 ismétlést? Nem lesz hipertrófia. RPE skálán is 6-os csak.
2022. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

#8


Mennyit végezzen, tizenkettőt? Ne fárassz már így estefelé.

2022. dec. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből kérdeztem, csak pont olvastam hogy az izomnövekedéshez az RPE 8-9 elengedhetetlen.
2022. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!