Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehetséges, hogy még...

Hogy lehetséges, hogy még aktív testépítő nők IR-sek lesznek?

Figyelt kérdés

Most láttam pl. Rubint Rella-nál, hogy IR-el diagnosztizálták.

A sporttal/fitnesszel/testépítéssel foglalkozó edzők és influemcerek általában elég tisztán táplálkoznak, nem esznek finomított CH-kat, lisztes, cukros dolgokat. Emelett magas a fehérje bevitelük, ami szintén egy olyan dolog amit IR-eknek is ajànlanak. Emelett sokat sportolnak, ami szintén jót tesz az inzulin-érzékenység elérésében.


Azt tartom elképesztőnek, hogy a szigorú diéta miatt egy ilyen binge-eating alakul ki náluk, így amikor esznek valami off-os ételt, akkor egyszer nagymennyiségben viszik be a szervezetbe, nagyon leterhelve ezzel a hasnyálmirigyet.

Illetve sok ilyen fitt-dolgot esznek, amik kétes eredetű édesítőszerrel teli dolgok, meg eléggé feldolgozottak is. És ezek is akár negatívan befolyásolhatják az inzulin érzékenységet.

Ami még szintén elgondolkozatott, hogy általában állati eredetű élelmiszerekben gazdagon esznek, egy verseny előtt sokszor CH-szegényen, és hallottam arròl, hogy pl. a keto diètàt követőknél, ha ez után CH-gazdag dolgot vesznek magukhoz, akkor a magas zsírbevitel miatt romlik az inzulin-érzékenység. Az állati eredetű fehérjék, pedig növelik az IR-kialakulását. + ugye Rellánál ott a Norbi Update is, bár nem tudom mennyi köze van hozzá, de ezt a táplálkozási irányzatot biztos jól ismeri.


Kétségbe vagyok esve, mert ha olyan emberek is, mint Rella IR-sek lesznek, akkor hogy kerülhetnénk el mi, földi halandók ezt.

Miért van ez?



2022. dec. 15. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1: Rubint Rella miota testepito? Lol. Van egy kis fogalomzavar...


2: [link]


"Ezt főként genetikai probléma, illetve az öröklött hajlam és egyéb egészségügyi problémák együttese okozza."

2022. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Többek között ebből is látszik, hogy a táplálkozás és a mozgás valójában csak egy dolog, ezen kívül még ezer más tényező befolyásolja a különböző kórképek kialakulását. A fitnesz világban mindenki azt hiszi, hogy a biológiai leképezhető az étkezés-edzés-regeneráció szentháromságban, de valójában ennél milliószor összetettebb az élettan és az orvostudomány. Mi gyúrósok hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a táplálkozás és a sport minden, és ezek megvannak, akkor megvan minden, de a valóság nem ilyen egyszerű.
2022. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!