Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ennek a rendhagyó, nagyon...

Ennek a rendhagyó, nagyon intenzív "brutális" edzéstervnek van értelme?

Figyelt kérdés

Itt nem a megszokott sorozatok és ismétlésszámok vannak, hanem a lényege az idő.


Válassz maximum 3-4 alapgyakorlatot és mindegyik gyakorlatra fixen 15 perced van. A lényeg, hogy a 15 perc alatt minél több ismétlést végezz el.


Én ezzel a három gyakorlattal teszteltem.

-Húzódzkodás

-Tolódzkodás

-Gugollás

Tehát 3x15 perc.

Akkora plusz súlyt választottam, amivel 12 ismétlésre voltam képes.

Kb 12 sorozatot bírtam kifacsarni. Minden sorozat bukásig ment. Az utolsó sorozatokban csak 1-2 ismétlésre voltam már csak képes.


Rendszeresen edzem, de ez a 45 perc olyan brutál izomlázat okozott mint anno tini koromban utoljára.


Ennek az egésznek van valami értelme/haszna vagy csak felesleges fárasztás?


2023. jan. 2. 13:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát mindegyikből ment 12 sorozat.
2023. jan. 2. 13:25
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
felesleges fárasztás.
2023. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Az izomláz nem annak a jele, hogy optimális volt az edzés. Túlerőltetted magad, fogsz erősödni, de a túlzás már kárt is okoz.
2023. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Ezek a crossfitet másoló edzéstervnek nem nevezhető izék kihívásnak vagy poénnak teljesen jók időnként, de rendszeresen így edzeni értelmetlen és kontraproduktív. Nem attól leszel se erős, se izmos, ha 15 perc sokszor leguggolsz. Nem attól leszel se erős, se izmos, ha olyan izomlázad, mint tini korodban. Attól leszel erős és izmos, ha edzésblokkról edzésblokkra megvalósul a progresszió.
2023. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A feljebb felvázolt gyakorlatokból maximum hány sorozatot csinálnál?
2023. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Steve Reeves szerint aki nem képes 3 sorozattal legyilkolni az izmát, az nem edz elég keményen. Ezeknek semmi értelme, 12 sorozat bukásig ember...erre jobb ha egy hetet rápihensz.
2023. jan. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!