Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a fontosabb a súly vagy a...

Mi a fontosabb a súly vagy a volumen, melyik opciót érdemes választani?

Figyelt kérdés

Tehát például tudnék én csinálni heti 6 sorozatot egy izomra, egy edzésen csinálnék rá egy gyakorlatot 3 sorozattal és heti 2x edzenek egy izomra egy héten.

Pl.: heti 2x nyomnék fekve egy alkalommal 3 sorozatot csinálnék.

Főleg alacsony ismétléssel, így könnyen tudnék fejlődni a használt súlyokban és valószínűleg 1 hónap alatt 10kg-ot is tudnék rajta emelni.


Viszont ott a másik helyzet, amikor csinálok mondjuk mellre heti 12-14 sorozatot, 3 gyakorlattal, ekkor sok a volumen, viszont nem vagyok képes annyira fejlődni a fekvenyomásban, mert nehezebben is regenerálódok.


Tehát érdemes ilyen erőemelős módszert alkalmazni, hogy kis ismétlés, kis volumen és akkor könnyen tudok erősödni és az erő = izom.

Vagy pedig érdemes testépítős, magas sorozatszámú edzést csinálni, ahol nem is az a lényeg, hogy mekkora súllyal nyomom, hanem hogy stimuláljam az izmot és menjen rá sok volumen?

Melyik lenne a jobb megoldás?


Pl.: Egy Stronglifts 5x5 (alacsony volumen, erőemelő stílus, könnyű vele erősödni) vagy egy magas volumenű Push/Pull/Leg (sok sorozatszám/izomcsoport, több gyakorlat, tovább tartó regeneráció, nehezebb az erősödés, de nagyobb a volumen és a stimulus), melyik lenne a célravezetőbb?


2023. jan. 5. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

követem, pont most akartam egy hasonló kérdést kiírni.

torma valentin egyik videójában beszélt ilyesmiről, de nem támasztotta alá tanulmányokkal, úgyhogy kicsit fenntartásokkal kezelem a szavait

2023. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezért jó valamilyen ciklust követni, ahol pár hetente váltasz volumen/intenzitás közt. Például kezded erőemelő stílusban, hog, erősödj, ha itt elértél egy pontra ahol nem fejlődsz tovább, akkor visszaveszel a súlyból és több volument csinálsz a már megemelkedett erőszinteddel. De ez csak egy példa, sok féle képp lehet periodizálni.
2023. jan. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!