Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erőemelés vagy testépítést...

Erőemelés vagy testépítést válasszam?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam kezdőnek, több mint 4 éve edzek, ezt szeretnem leszögezni.


Sokan azt mondjak nekem hogy próbáljak már ki egy testépítő versenyt, mert minden adottsagom megvan hozza, izom forma, genetika, szárazság, stb. versenyzők is mondtak hogy szerintük lenne esélyem. Viszont az a helyzet hogy megismertem egy jo barátom által az eroemelest, de úgy hogy teljesen atvaltottam ilyesfajta edzésre. Es hat ebben is tehetséges vagyok, mások szerint is, es itt mar szerintem is. Van egy 610 kg-os totalom 83 kg-val. Indulni fogok majd hamarosan egy versenyen, csak itt nehezebb mert nem Magyarországon elek.

Az a helyzet hogy jo érzés relatíve erősnek lenni, de mindig elfog az az érzés hogy néztem ki jobban is valaha, es rossz hogy most nem úgy nézek ki. Viszont ha visszavaltanek arra az edzestervre ami régebben volt, akkor meg a nehéz súlyok hianyoznanak, egy nehéz súlyos guggolast vagy felhuzast semmi nem tud kiváltani.


Tudom azt hogy ilyen ez a natural sport hogy vagy ez vagy az, de akkor is. Lennie kell köztes útnak.


19 eves vagyok


2023. febr. 18. 01:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Pontosítva a kérdést:

Nem szeretnek versenyző lenni, max 1-2 versenyen szeretnek indulni, a kérdésem inkább arra iranyulna hogy melyik edzés tenne jót. Vagy hogy vegyitsem, hogy jól is nézzek ki es erős is legyek.

2023. febr. 18. 01:36
 2/14 A kérdező kommentje:

Es nyilván az egomnak se tesz jót hogy most nem vagyok olyan jól kinéző, úgymond nem tűnök ki a tömegből. Most ez nagyképűen hangzik, de megszoktam azt hogy ha megyunk egy buliba vagy bemegyek valahova, vagy ha setalok az utcán, az emberek megneznek, most meg kb atneznek rajtam.


Bocsi ha hülyén fogalmazok néha, nem szoktam tul sokat magyarul beszélni mostanában

2023. febr. 18. 01:40
 3/14 anonim ***** válasza:
Csináld azt amit szeretsz Van átmenet a kettő között.
2023. febr. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Amit chatbe írtál 2 már nem olvastam át tehát úgy írom le a következőket

Mikor teljesen kezdő voltam tavaly erősítettem míg a hátam egyenes nem lett mert nagyon kell hozzá nekem meg enyhe gerincferdülésem volt akkor szóval a hiperhajlító folytonos használatba volt részemről aztán nyilván mellete mást is erősítettem 1 hónap után első deadliftem 70 volt ugy kb 90 nél hagytam abba sírülésnél a deadliftet aztán maradt a guggolás na hát én nekem kifejezetten sose ment mindig keretbe csináltam azt is hát mikor hogy tudni illik tesiérettségi miatt kellet a gyors változás és nekem napi szinten 3-4 tesim volt (utolso honapba kezdtem igazan el a tesire keszulni) szóval edzésre már alapból a testem eléggé kimerült volt március vége fele es egesz aprilisba meg majusba aztán nem nagyon haladtam viszont nekem a fekvenyomás a favorit én úgy álltam hozzá h évvégére a 20 kg os rudból elakarom érni a 100 át hát agusztusba mindennel lesérültem tultoltam mindig az edzéseket sokszor bukásik szakadástól tarottam mindig az nem lett viszont mindig valami meg rándult és heti kimaradások voltak részemről teljesen tönkre tettem magam több hónapra mostanra már jobb 5 hó kihagyas utan minden folt minden fájdalom a múlté viszont szeretném újra elkezdeni annyival egészen komolyabban hogy étrenddel és nem az lesz a cél hogy erős legyek hanem hogy egy alap fizikumot amit tudok tartani 50 évesen is úgy hogy jól érezzem a bőrömbe magam ne legyenek gondjaim tehát nem szeretnék kicsit se lesérülni csak egészségesebb lenni úgy aranyközép utat választani és se keveset se túlzásba nem szeretném vinni élvezni szeretném és nem teherként cipelni az edzés gondolatát. Tehát szerintem ne vidd túlzásba ha félsz a szakadástól bukásig ne csináld soha mindig érezd hogy még megy e esetleg 1 ha már nem akkor ragd le a súlyt a helyére.

2023. febr. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Ja korom 21F lassan 22 de elléggé elustultam azért szeretném előröl ezt az egészet.
2023. febr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Elolvastam a többit én push pull leget csináltam de ne nézz rá egy profira se ők több éve tolják ha gondolod h menne az amit ők csinálnak akkor csináld de ha testépítés a cél tehát egódnak is jó meg minden akkor mehet az amit én toltam nekem hónapok alatt érezhető volt a változás miután kezdtem elhagyni az erőemelést és inkább úgy edzettem amiből volt kellő pihenés a kettő között és főként heti szinten abból volt 2 berakva amiből igényem volt én toltam pl hetfon mellet és felső kart vállat, kedd hát, penteken mellet majd lábat aztán még bicepsz hétvégén pihi azért volt durvább a péntekem a szerdára nem raktam semmi komolyat az egy órás edzés volt 5x6 vagy 5x8 ba minden
2023. febr. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
4-5-6 válasz én voltam
2023. febr. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
De nyilván nem kötelező úgy ahogy én csináltam van akit úgy láttam azt csinált erő emelőként 3-4x járt volt h a 4 nap mindig külön kar volt tehát bicepszre 3-4 gyakorlat trinyora 2-3 válra 2 féle és ilyesmi volt az alap a3 napba hogy felsőtestet letolta hetfon szerdán láb majd penteken megint felső test és volt hogy egy másik tag hogy elsőnap hétfon hát szerda karok pentek mell láb tehát nem tudom de volt még olyan hogy 3-4 hetente mindig beiktatott egy könnyű hetet aztán megint előröl a nehez edzest tolta..
2023. febr. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy jó vagy valamiben, még nem jelenti azt, hogy az a te utad. Mivel megfogalmazódott benned ez a gondolat/érzés, akkor inkább maradj a testépítő vonalon. A nagy súlyok cibálása véleményem szerint akkor sem jó egészségügyi szempontból, ha minden szabályosan van végrehajtva....amúgy.
2023. febr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19 éves lelkes ifjonc vagy, de majd rájössz... Amúgy hogy akarsz naturálban indulni versenyeken, mikor a versenyzés már évtizedek óta nincs kox nélkül? Még a fizik versenyzők is tolják a koxot.
2023. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!