Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csuklyás izomom lángol az...

Csuklyás izomom lángol az izomláztól, hogy tudom enyhíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok edzésben, tornában stb. Csak másodszor edzettem rá, lehúzásokat csináltam kicsi súllyal 3*15-öt. Még sem kottyant amíg csináltam. Ma viszont eszméletlenül fáj ismét. A múltkor kb egy hétig szenvedtem vele. Lehetséges, higy annyira gyengék az izmaim, hogy az ilyen laza húzkodás is meg árt neki?

33L


2023. febr. 25. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A lehúzás pont annak a mozgásmintának az ellentétje, amiért a csuklyás izom felelős. A csuklyás izom, magyarul a trapéz felső régiója azért felelős, hogy a vállaidat felfelő, a füled irányába húzza, ergo minden bizonnyal nem a lehúzástól van benne lángoló izomláz. Ettől függetlenül kezdőként természetes, hogy minden edzés után izomlázad van, ugyanis a szöveteidnek még minden gyakorlat, minden terhelés új és ismeretlen, ezért stresszorként reagál rájuk a szervezeted. Az izomlázon tudsz segíteni hideg vízzel, nyújtással, masszázzsal, de elmúlni a teljes regenerációtól fog, a pihenéstől, pihentetéstől.
2023. febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
lehúzástól hogy lett izomláz a csuklyádba?valamit nagyon szarul csinálsz,dehát ez szöges ellenmozgása
2023. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!