Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 26%-os testzsír százalékkal...

26%-os testzsír százalékkal elkezdjek tömegelni? Skinny fat alkatom van

Figyelt kérdés

Egészségügyben dolgozó barátom által megmértük többek közt a testzsír százalékom egy eszközzel.

Az alábbi adatok állnak rendelkezésre:

190 cm

94 kg

BMI 26

Zsír: 26 %

Izom 35 %


Szóval van pocakom és valamennyi izmom is. Ilyen adatok mellett szerintetek tömegeljek?


2023. febr. 28. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha úgysincs edzésmúltad én a helyedben egy normális kalóraiminusszal állnék neki az edzésnek, mert az elején úgy is lehet fejlődni bőven. Ez nem éhezést jelent, de aktívan zsírt kéne veszítened. A testsúlyod az elején nem is változik majd sokat valószínűleg. Amikor már rendesen látszódnak a kockák, akkor pedig vissza szintentartás fölé egy picivel. Tömegelésnek naturálon értelme nincs, csak elhíznak tőle az emberek.
2023. febr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

26 százalékos testzsírral hová akarsz még tömegelni? Ez már így is rengeteg zsír. Egészséges férfi esetében 15—18 százalékon kellene lenned optimális esetben. Egy férfinak ez rengeteg zsír arányaiban, már bőven káros határértéken belül van.


(Feltételezem, hogy 190 centivel és 94 kilóval nem nő a kérdező, és tegyük fel, hogy nem is a Yeti a Himalájáról.)

2023. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell, sőt, szálkásítanod kellene, mert rengeteg zsír van rajtad.
2023. febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. És kb hány kilóra menjek le? Kb 84 körül már ideális lenne?
2023. febr. 28. 16:57
 5/9 anonim ***** válasza:
78—80-ra pucold le magad, aztán kezdj el izmosodni.
2023. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10-12 kilót leadnék a helyedben és utána kezdenék el tömegelni enyhe kalóriapluszban.
2023. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Milyen készülékkel történt a mérés?
2023. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez volt az

2023. febr. 28. 21:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ez sajnos eléggé kamu. Az omronok nagy része nem ad pontos adatot,sőt a legpontatlanabbak. Ez egy 4 szenzoros mérő otthoni személy mérleg. Anno én a 8 szenzorost vettem amit kézzel és fogni kellett,de az is pontatlan adatokat írt ki. Az egyik időpontban 15 százalék testzsírt,a másikban 18-at... Ugye ez nem változik percről-percre. Így vissza is küldtem.

Nem nagyon építenék ezekre az adatokra. De ha szerinted is reális egy szálkásítás nem ártana.


A legpontosabb adatot a Inbody készülékek adják,amit a magán klinkákon és modernebb edzőtermekben és szépségcenturmokban használnak.

[link]


Ezekkel tényleg átfogó képet kapsz testösszetételedről,nagyon sok adatot mér. Inbody testösszetétel mérés néven keresd,ha pesti vagy biztos lesz valahol ahol ilyen mérést végeznek. Még nálunk vidéki nagyvárosban is végeznek. kb 4000 forint körül mozog egy mérés díja.

2023. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!