Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan edzek így? Munka...

Hogyan edzek így? Munka fárasztó és sokszor kialudni se tudom magam, itthon is van dolgom, időre kelek.

Figyelt kérdés
4 műszakban dolgozom, 8 órában. De van, hogy az a szabadnap, hogy hétfőn jövök haza reggel és kedden már délután megyek. Kutyát 3x viszem ki. Ezáltal a kardiora nem szánok sokat. Főzni is kell néha, vagy takarítani, boltba menni. Munka az folyamatos talpalás, fizikai. Most délutános vagyok 3 napig. Éjfél előtt nem jutok nagyon ágyba és 7kor meg keltem. Kutyát kivinni , etetni, stb. Most jöttem edzeni. Heti 4 napot járok, ami nem sok szerintem. De teljesen zombi vagyok. Ha szabadnapon van dolgom , nem mindig jutok el edzeni. Mostanában sikerült aznapra tenni, de előtte vagy utána volt dolgom. Nincs időm rendesen pihenni. Edzés függő vagyok,így is csak 4x járok és nem erőltetem meg magam, hogy attól lennék fáradt. Jobb lett volna aludni 9ig, majd Kutyát kivinni, de akkor edzeni nem jutok el,mert fél 1 körül megint sétálni kell és munkába kell mennem. Így élek pár hónapja és sokszor előjön ez a nagy fáradtság. Főleg ha edzés után még dolgozni is megyek.
2023. márc. 16. 08:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%
Felesleges magad az edzéssel fárasztani ha nem tudsz eleget pihenni. Többet árt mint használ, csak kicsinálodagad. Válts munkahelyet ha van rá módod.
2023. márc. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok váltani, mert a normálisabb munkarenddel annyit keresnék, hogy kifizetem a dolgokat és éhen halok. Ha nem edzek, hizok, gyengülök. Így érzem jól magam, de néha zombi vagyok, mert a munkat gyorsan és állva kell csinálni és az sok nekem. Főleg,hogy alacsony vagyok, nehezebb úgy minden.
2023. márc. 16. 09:06
 3/23 anonim ***** válasza:
12%
Hát, persze, majd az edzés miatt munkahelyet vált rosszabb fizetésért :-D Azért ennyire nem kéne ezt a témát eröltetni :-D
2023. márc. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
33%
En 4x13 ora fizikai melo melett a 3 szabadnapomon edzek fixen kondiba, egyet meg itthon egyik melonap elott v utan. Ha 8 orazol akkor marad 16. Az mar egyeni dolog h a nap melyik szakaba szeretsz edzeni. Ebredes utan vagy lefekves elott 🤷
2023. márc. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Amikor ráérek, akkor. Éjszakás napon ébredés után, délutános napokon szintén. De mire eljutok oda,legalább egy óra. Kutyákkal kell foglalkozni. Heti 2 online kurzusom van még. Az is időt vesz el. Régen 3 volt. Napi szinten 3 óra kb ami kutyaidő, plusz a többi. Ezzel nem is lenne baj, csak a munka tesz tönkre.
2023. márc. 16. 09:22
 6/23 A kérdező kommentje:

Sajnos nem a legjobb párkapcsolataim voltak, ezért is nehezebb munkát váltani. Ketten elvileg könnyebbnek kellett volna lennie, de ennél nehezebb is volt.

Igazából délutános napokon a 2.napon vagyok havi 1x ilyen rossz állapotban. De ez borzasztó.

2023. márc. 16. 09:31
 7/23 BlodDrunk ***** válasza:

Valószinűleg rossz az edzésterved,kajád.


Én 3 muszakozom,havi 3 szombat is fix.igaz a melo laza és szeretem is szóval nem fáraszt le nagyon,inkább a muszakvaltas ami megvisel.

De van családom,gyerköcöt én viszem legtöbbször bölcsibe,nekem is van hogy alszom 4 orat.


De optimalis edzestervel lehet fejlödni lényeg hogy jól oszd el.

Az osztottat teljesen felejtsd el illetve a nagy volument is.

3 nap bőven elég max 1 óra!!


Nekem így néz ki.

Hétfő teljes test

Szerda Felsőtest

Péntek alsótest.


De van hogy elcsúszik mert nincs idő vagy faradtsag,van hogy felső péntek,alsó szombat..


Nagy izmokra heti 12 sorozat maximum,kissebbekre pedig 6-9 bőségesen elég!

Az intenzitás(használt súly) az izom feszülésben töltött idejével érdemes játszani,és ezt növelni progresszíven,de ennél több munkasorozatot semmiképp ne végezz,nem fogsz regenerálodni naturalba.


Másrészrol ilyen eletvitel melett nagyon fontos a kaja,mikro es makrotapanyagok! Szamolni kell hobbi szinten is mert ki fogsz merulni.

Kcal érdemes plusszban tartani,100-200+kb,diétát pedig átgondolni hova időzíted mert ez nehéz :) mindenképp oda rakd ahol kicsit lazább időszak van.

2023. márc. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Étkezéssel nincs gond. Inkább azzal, hogy 4 éjjel után az a szabadnap, hogy hazajövök hétfőn és kedden délután már megyek. Azon a hetem sokallok be. De hétköznap próbálom az edzést letudni, mert 3 délutáni műszak után a péntek szabad és szombattól következő péntekig 7 nap délelőtt jön. Azon a héten a hétvége szabad. Az belefér, hogy szombaton is megyek,mert fárasztó ennyi nap egyben. Nincs lazább nap itt sajnos. Amíg a másik csarnokban voltam,ott azért könnyebb volt, nem volt ennyire fizikális a munka,de átraktak, mert ott nincs annyi megrendelés.
2023. márc. 16. 18:11
 9/23 anonim ***** válasza:
Hat nem egyszeru, mindenki jar amikor tud meg akar.. en meg 2 muszakot se vallalnek
2023. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Idáig 1 műszakban voltam, nappal csak. Lassan 1 éve járok így, nem tudtam megszokni.
2023. márc. 16. 22:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!