Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy lábat edzeni normálisan nem lehet heti 2x?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több embertől hallom azt, hogy, aki heti 2x lábazik, az nem lábazás, mert heti 1x is elég.


Youtubeon DietGainz, vagy háromharmad is azt állítja, hogy nem mindenkinek szükséges heti 2x lábazni. De csak a lábazással vannak így, a többi izomcsoportra sosem hallottam, hogy heti 1-et ajánlanának.


Szimplán csak a gondolatmenetet nem értem. Miért lenne elég heti 1x lábazni, míg a többi izomcsoport heti 2x? Miért nem a mellet kell heti 1x? Remélem értitek mire akarok kilyukadni.. :D



2023. ápr. 4. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, hogy kitől hallottad ezt az okosságot, és azt sem tudom, hogy melyik DietGainz vagy Három Harmad típusú tudományos videóban lett kijelentve ez a megdönthetetlen állítás. Naturál erőemelők hetente négyszer guggolnak, mellette pedig hetente háromszor deadliftelnek, plusz végzik a kiegészítő gyakorlatokat lábra, mégis jó combjaik vannak, mégis tudnak regenerálódni, úgyhogy ők biztosan nem hallották ezt a dogmát, ezért rájuk ez nem vonatkozik. Majd szólok a PowerBuilderes edzőknek, hogy nézzenek több DietGainz videót, mert le vannak maradva szakmailag. Wittmann Zsoltról, Szujó Botondról, de akár Mata Erikről, Susa Dávidról köztudott, hogy nagyon le vannak maradva tudományosan, ezért programoznak heti négy guggolást a klienseiknek. Fel kéne iratkozniuk a Borszéki Peti,m vagy valamelyik tudományoskodó fitnesz csatornára, hogy ragadjon rájuk valami tudás.

Egyébként rohadtul nincs ilyen törvény, hogy lábat tilos heti kétszer edzeni. Ezt a baromságot még tényleg nem hallottam soha. Heti egyszer is el lehet pusztítani úgy a combod, hogy ne tudj regenerálódni, vagy hogy lesérülj, és lehet heti négyszer nagy súllyal úgy guggolni/felhúzni, hogy izmosodj, erősödj, párhuzamosan pedig regenerálódj. Minden csak az intenzitás és a volumen helyes programozásán múlik.

2023. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#

Abszolút egyet értek, és nem is mondtam, hogy nekik lenne igazuk. Szimplán csak a logikát nem értettem, ami mögötte van. De úgy látszik nem csak én nem értem. :D

2023. ápr. 4. 17:44
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Lábaztál már egyszer egy igazit? Én konkrétan félidőnél úgy értem magam mint aki mindjárt összehányja magát, plusz utána napokig nem bírok járni rendesen. A lábat annyira rommá lehet terhelni mint gyakorlatilag egyetlen másik izomcsoportot sem, cserébe viszont a regeneráció is sokkal hosszabb. Úgy lehetne heti többször lábat edzeni, hogy pl két napba szeded a feszítőt meg a hajlítót, de hacsak nem vagy profi, aki nem tudom miket nyom akkor teljesen felesleges. Dietgainz okos, hallgass az okosokra
2023. ápr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Lábaztál már egyszer egy igazit?"


Az igazi lábazás nálad azt jelenti, hogy no pain no gain mindent bukásig aztán büszke vagy magadra mert a következő 3 nap nem tudsz járni, mert hogy az olyan menő?


Nálam az igazi lábazás egy progresszíven, jól programozott edzés, 2 feszítő, 1 csípőhinta, 1 vádli gyakorlattal.

Heti 2x lábazok, sosincs izomlázam, és köszöni szépen a lábam, jól megvan. :D

2023. ápr. 4. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"lábaztál már egyszer egy igazit? Én konkrétan félidőnél úgy értem magam mint aki mindjárt összehányja magát, plusz utána napokig nem bírok járni rendesen. A lábat annyira rommá lehet terhelni"

Ezt jelenti az igazi lábedzés? A hányinger és a napokig tartó fájdalom azt jelzi a hatékonyságot? Középsulis kezdők szokták ezt gondolni, miután megnézték a Pumping Iront.

"Dietgainz okos, hallgass az okosokra"

Ennyi! Ne legyen saját véleményed, ne legyen saját viszonyod az edzésprogramozáshoz, ne nézz utána te magad a különböző információknak, csak iratkozz fel okosnak tűnő bácsik YouTube csatornájára, hiszen ők gyakran hivatkoznak tanulmányokra, ők sosem tévednek, minden mondatuk arany. A kommented egyébként a 2012-es Kathi Béla és Bohos Kornél videók "tudásanyagát" idézi, kevésbé a DietGainz videókét.

2023. ápr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én heti háromszor edzem a lábam, ugyanis teljes test tervet követek. Van A és B nap. A napon guggolás, lábhajlítás, B napon bolgár guggolás, merevlábas felhúzás van. Egyszer sem érzem úgy, hogy be akarok hányni, és másnap még el is visznek ezek a lábak gond nélkül ahová szeretném. Olyan RPE 8-9 intezitással nyomom, 3 sorozatban, 6-8 ismétlésekkel. Néha feljebb megyek, de az intenzitáshoz ragaszkodom. Te öregem le vagy maradva 20 évvel.
2023. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs konszenzus ebben mert nincs letisztázva hogy mit jelent a labazás konkrétan.És kinek a lábazása.

Ezért van az hogy számos ellentmondó infó között elveszik a kérdező.Melyik az igaz?Most akkor ez hogyisvan?De amott pont mást mondanak!!Stb.

1 igazság van.Ha nem regeneralódott az izom nem edzed.Ha regenerálódott edzheted.Pont.


Szval ha te kicsinálod a lábaidat és az izomtömeg a cél előfordulhat hogy 1 hétig nem kell edzened.Tom Platz bevallása szerint amikor csúcson volt 2 hetente guggolt csak.

De ugye nem Tom Platzok szaladgálnak az utcán és kérdeznek általában.

Tehát nem fog igaz lenni ez rám rad és sok más emberre sem.

A súlyemelők akár heti 3-4szer is guggolnak.Más a cél más a módszer,de az nem testepítés ugyebár.

Én heti 2 szer edzek lábat.Többet nem tudok és akarok adaptálni.Kevesebbet sem mert nekem 1 be letolni az nem lenne ínyemre.

Aki meg 1 szer edzi annak lehet az a regenerációs ideje.Vagy nem fer bele a hét napjaba mégegy.Mondjuk vasárnap.Így kihagyja azt a pár napot.

Kb ennyi a lényeg sztem.

2023. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én ezt még nem hallottam, pedig szoktam nézni diet gainz és három harmad videókat.
2023. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Diet gainz meg három harmad😂😂 Kik ezek?🤭
2023. ápr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!