Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha rendszeresen túlsportolt...

Ha rendszeresen túlsportolt állapotba kerülök, annak mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Pl nem megfelelő étrend?


Korábban többször jártam személyi edzőhöz és a technika, ismétlések sebessége, gyakoriság stb rendben van.


Előfordulhat, hogy genetikailag nem vagyok alkalmas arra, hogy tömeget növeljek?


Korábban skinny fat voltam, mostmár csak simán sovány vagyok.



2023. ápr. 18. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
A főkérdés hogy jön a kérdés leírásához, amiben ráadásul van két tök függelten másik kérdés is? Ha nem vagy erőemelő versenyző vagy, akkor szinte kizárt, hogy "túlsportolt állapotba" kerülj, jelentsen ez bármit is. 1% esélye van annak, hogy valaki a túl kemény edzés miatt ne fejlődjön. 99% esélye van annak, hogy bármi más miatt nem fejlődsz, mint például az általad is említett étrend. Olyan viszont nincs, hogy genetikailag nem tudsz tömegelni. Ezt az edződ nem mondta? Ha kalóriatöbbletben vagy, akkor hízol, legyél bárki, legyen bármilyen a genetikád. Mennyi a napi kalóriabeviteled? Van egy olyan érzésem, hogy nem sokat tudsz a kalóriaszámolásról, akkor pedig nem csoda, ha nem nő a tömeged.
2023. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Kevés vagy rossz minőségű alvás, mennyiségben/minőségben nem megfelelő táplálkozás, esetleg fejben nem vagy ott, hozzáállás hiánya.
2023. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez a kérdés tokkal vonóval hülyeség.


Mit jelent számodra a "túlsportolt állapot"? Túledzettségre gondolsz? Nos az a helyzet, hogy ez is egy tipikus bullshit amit kb 2002 körül megírtak a shopbuilderen. De megnyuhtatlak, hogy naturál hobbi gyúrósként nem lesz attól túledzett, hogy karhajlításokat végzel, vagy hogy 50 kg-val fekvenyomsz stb.


Pl nem megfelelő étrend? Értelemszerűen nem megfelelő étrend esetén nem fejlődsz, nem is értem ezt mitől kérdés számodra.


Mit értesz az alatt, hogy genetikailag nem vagy alkalmas a tömegelésre? Ez azt jelentené, hogy te effektíve életképtelen vagy a hízásra? Ezt hogy kell elképzelni?


Kcal többlet = hízás. Kcal deficit = fogyás. Szintentartó kcal = stagnálás.


Amire szükséged van:

A célodnak megfelelő étrend.

Regeneráció.

Progresszív terhelés.

Edzőváltás/elhagyás

2023. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ezek megvannak nálam is a tünetek közül:

Persistent muscle soreness

Persistent fatigue

Increased susceptibility to infections

Increased incidence of injuries

Irritability

Depression

Mental breakdown

Burnout


Depresszióval pszichológus diagnosztizált, szóval nem kitaláció. Betegszabin vagyok emiatt. Folyamatosan kimerült vagyok és letargikus. Szervi oka nincs. (Vért, vizeletet néztek. Kerestek tumort is CT-vel, de semmi.)

2023. ápr. 18. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Akkor ez minden bizonnnyal vagy pszichés, vagy valamilyen egyéb orvosi probléma, nem pedig ahhoz van köze, hogy minden sorozatod RPE10, vagy hogy minden munkasúlyod 150 kiló fölötti. Innentől kezdve mi nem tudunk segíteni.
2023. ápr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2023. ápr. 18. 17:52
 7/8 anonim ***** válasza:
gondolom a tesztoszteronszinted 0 kozeli allapotban van menj nezess egy labort,teszto,ösztro stb
2023. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
xd
dec. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!