Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Enyhe gerincferdülés miatt...

Enyhe gerincferdülés miatt asszimetrikus test?

Figyelt kérdés
van egy enyhe gerincferdülèsem,és mások nem,de én làtom magamon az asszimetriàt. tudom,hogy mindenki asszimetrikus valamilyen mértékben,de én úgy làtom az egész testem,mint ha lenne benne egy kis s alak. pl ha felveszek egy pólót,akkor az egyik oldalt jobban kilàtszik a csuklyám,mint a másik oldalon,hiàba igazítom meg,minidg visszacsúszik. vagy ha egy trikót felveszek,akkor is észreveszem az asszimetriàt,főleg a vállaimnàl,vagy a hónom alatt a széleshàtnàl,mert az egyik oldalon szélesebb. nem annyira vészes,de engem zavar,hogy nem “tökéletes”. vagy pl a bal bicepszemnek is mas formája van mint a jobbnak,a jobb szép kerek,míg a bal “amorf”,úgy néz ki,mint amikor elszakad egy testépítő bicepsze,és utàna màr csúnya lesz. valószínű,hogy a jobb oldalam nagyobb terhelést kaphat a gerincferdülés miatt. vannak erre valami gyakorlatok?olvastam hogy egykezes súlyzókkal kell edzeni,hogy egyforma terhelést kapjon mind 2 oldal,de én nagyon sok egykezes gyakorlatot nem érzek.van aki hasonló cipőbe jár,es tudott magán javítani valahogy?sokszor elveszi a kedvem az edzéstől ez a probléma,mert hiába leszek akàrnilyen izmos,sajnos csúnya ez az asszimetria.
2023. máj. 1. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van. Hany eves vagy? Keress fel egy manualterapeutat vagy gyogytornaszt. Ok fognak mutatni gyakorlatokat ami segithet.
2023. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
20
2023. máj. 2. 11:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a baj elvileg 20-21 eves korodig befejezodik a fiuknal a csontosodas. Tehat nagy javulasra nincs esely. De ettol fuggetlenul keress fel szakembert amit fent irtam. Hatha…
2023. máj. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


ilyesmi deformitàsról beszélek,csak én zsírosabb vagyok,és még vàltozhat ha leszàlkásítok. lehet egy laikusnak nagyon fel se tűnne,de én mindig észreveszem

2023. máj. 2. 11:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudom mirol beszelsz. Nekem ugyanilyen scoliosis van.
2023. máj. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
te is eszreveszed ugyanígy magadon?vannak akiknek ugyanúgy van,de nem olyan feltünő
2023. máj. 2. 12:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez hanyagtartás tudtommal. Ha odafigyelsz, akkor biztos tudod leplezni. Télen pedig kevésbé látszik.
2023. máj. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!