Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 120kg fekvenyomás 1RM már...

120kg fekvenyomás 1RM már mondható középszerű teljesítménynek?

Figyelt kérdés
Mindig is a fekvenyomás volt a gyengepontom. A guggoláshoz és a felhúzáshoz képest valamiért irreálisan gyenge a nyomásom. Sok-sok évbe telt, mire végre sikerült kinyomni a 120kg-t.

2023. máj. 2. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, hány kiló vagy. Ha 75-80 kiló fölötti vagy, akkor nyilván nem számít extra teljesítménynek, valóban csak középszerűnek. Nyilván ha 60 kilósan nyomtál ekkorát, akkor az elit kategória, de ha 90 kilósan, az legjobb esetben is középhaladó szint.

Egyébként a legtöbb erősportolónál a fekvenyomás a mumus, ez teljesen természetes. A fekvenyomás tipikusan az az alapgyakorlat, amiben a legnehezebb a hosszútávú fejlődést fenntartani. Ha nem jók az adottságaid, nem jók az arányaid, nem tökéletes a technikád, nem tökéletes a programod, vékonyak az izületeid, nem tudsz igazán hidalni, szar a pad (reggelig lehetne sorolni a tényezőket), akkor a ténylegesen nagy nyomásokra nem sok esélyed van sajnos. Nem véletenül van az, hogy erőemelők simán fekvenyomnak heti háromszor-négyszer is, hogy minél többet tudjanak gyakorolni, mégha lószar intenzitással is. A fekvenyomásnál a kezdő hónapok után az ember már annak is örül, ha szökőévente két szaros 2.5-ös tárcsát fel tud rakni a rúdra. Az meg pláne teljesen normális, hogy az egyén a fekvenyomás mozgásmintájának sajátosságaiból adódóan arányaiban sem képes olyan munkasúlyokat megmozgatni, mint guggolásnál vagy felhúzásnál. Nekem anno 70 kilós kezdőként már bőven 160 fölött voltak a szériasúlyaim guggolásban/deadliftben, amikor nyomásban még épphogy átlépte a 100 kilós küszöböt az 1RM-om.

2023. máj. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Én is 300 al guggolok de csak 170 nel nyomok
2023. máj. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sanya967 válasza:
60%
én csak 240-el szériálok 60 kilósan
2023. máj. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kor, nem, magassag, suly?
2023. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

25/F, 78kg vagyok.


Én azt figyeltem meg, hogy sok mellbicepszezős hobbigyúrós is szériázgat 120-al

2023. máj. 3. 20:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha testepitesz es a forma a lenyeg akkor igazabol nem szamit. Nem kiemelkedo, olyan atlag kondis teljesitmeny. Ha viszont inkabb az eroemeles vonz ,a suly a lenyeg akkor nem nagy durr
2023. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Barbell Deadlift ***** válasza:
100%

Átlag kondis teljesítmény a 120? Hát megfordultam már pár teremben, de a 120 kilós szabályos(!) fekvenyomás azért annyira nem átlagos.

Ha valaki erőemelő versenyző, az más, de azérr a 120-as nyomás naturál szinten nem számít rossz teljesítménynek 80 kiló alatt.

2023. máj. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 7-es hozzászólónak igaza van. Kb. 75 kilósan nem olyan egyszerű 120 felett nyomni (naturálként, a versenyszabályoknak megfelelően). Az erőemelő versenyzők naturálsága pedig erősen megkérdőjelezhető.
2023. máj. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Atlagost ugy ertettem h nem versenyszint, de azert nem kezdo. Aki csak lejarkal, nincs latszat meg teljesitmeny az nalam nem "kondis"
2023. máj. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!