Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rosszul csinálok valamit,...

Rosszul csinálok valamit, vagy ez normális?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok, tavaly nyár eleje körül 2 hónapot saját testsúlyos edzést végeztem (akkor még 14 voltam), most pedig kb 4 hónapja (2017.10. hó.-tól) súlyzós edzést. Hetente 3-szor edzek, és még ugye a tesióra minden nap. A kajára jobban odafigyelek mióta edzek, de nincs étrendem, és mivel nem magamra főzök, nem mondhatom meg mindig a családnak hogy mi legyen a kaja, stb. Úgyhogy a legtöbb rossz minőségű kaját, és édességeket nem fogyasztok, és ha van választásom, akkor az egészségesebb ételt választom. Táplálékkiegészítőt csak fehérjét "szedek", illetve multivitamint.

Az egy ismétléses maximumok a következők:

Fekvenyomás: 72,5Kg

Guggolás: 130Kg

Felhúzás: 160Kg

A guggoláshoz hozzátenném, hogy mivel az iskolám konditermébe járok, csak egy sima állvány van, aminek nincs két oldalt az a biztonsági "tartó" vagy nem tudom hogy nevezzem (link lent). Társam pedig nem mindig van, úgyhogy nem igazán merek feljebb menni súlyban, amég nem vagyok benne biztos hogy menni fog.

Az összes gyakorlatot mindig szabályosan végzem, és ha már nem tudom rendesen kontrollálni a súlyt, akkor nem is bohóckodok vele. A 3 eredmény is szabályos volt, hiszen szabálytalanul fel lehetne küszködni még a 200-at is valahogy, de annak nincs sok értelme...


A LÉNYEG:

A guggolás és felhúzással nincs is különösebb problémám, de mintha el lenne maradva a fekvenyomás, rosszul gondolom? Ha ez a gondolat abszolút hülyeség, akkor mondjátok meg, azzal is segítetek. Esetleg van valamiféle "minta" arány a 3 gyakorlat között ami nagyjából jó lenne? Például: fekvenyomás-guggolás 2 a 3-hoz, guggolás-felhúzás 4 az 5-höz. Normális hogy gyengébb vagyok ebben, vagy valamit rosszul csinálok?

Azt is leírhatjátok, hogy koromhoz képest milyenek ezek az eredmények.


Elnézést kérek ha hülye kérdés, de így legalább megtudom hogy az-e.


Amire gondoltam fent, valami hasonló: [link]



2018. febr. 5. 20:00
 1/1 anonim válasza:
15 évesen ez szép eredmény, fekvenyomásod meg kb 100-110 lenne normális, de ahhoz meg kell erőssítened a vállaidat meg a tricepszeidet, hiszen azok az izmok dolgoznak benne.Amikor vallra edzel akkor is helyezd a hangsúlyt a nyomó gyakorlatokra, meg amikor tricepszre akkor is minimum egy 4es szériát lenyomhatsz szűk fogásba.
2018. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!