Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A szumó felhúzás miért megy...

A szumó felhúzás miért megy sokkal nehezebben, kisebb súllyal, mint a hagyományos?

Figyelt kérdés

2023. máj. 12. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindenkinek teljesen egyéni, hogy melyik terpesz-szélességgel képes nagyobbat húzni, hatékonyabban húzni, komfortosabban húzni. Kezdő erőemelőként én is azt hittem, hogy jól becheatelek, aztán beállok akkora terpeszbe, amekkorába csak tudok, aztán a nullára rövidült mozgástartományba majd húzogatom a rohadt nagy súlyokat. Aztán 180-190 kiló körül úgy megállt a deadlift PR-om, mint a szar, én meg nem értettem, mit rontok el, amikor tökéletes a programozásom. Végül egy edző segített rájönnöm arra, hogy az anatómiámnak, a felépítésemnek, az arányaimnak, az adottságaimnak egy kicsit sem fekszik a sumo, úgyhogy ha igazán nagy súlyokat szeretnék megmozgatni húzásban, akkor szépen át kell szoknom a konvencionális deadliftre. Végül aztán a 200 kiló fölötti húzások korszakát tényleg a konvi hozta el.

Ezért nagy ökörség az a duma, hogy "sumo is cheating". Nem az. Akit sumo húzásra teremtettek, az a rövid mozgáspályán tényleg elképesztő lifteket tud produkálni sumóban, de akit nem (mint például engem, meg ezek szerint téged is), annak egy szenvedés a széles terpesz, és konviban sokkal nagyobbakat tud húzni.

2023. máj. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig alacsony vagyok, elvileg alacsony embereknek jobb a szumo
2023. máj. 12. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Hat ha mindkettot ugyanannyit csinaltad eddig es ugy vontad le ezt akkor vagy nem vagy eleg mobilis, vagy le van maradva a lab. A konvi ugymond "hatasabb"
2023. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából évekig szumóban húztam. Amikor elkezdtem, akkor nagyon begörbült a hátam a húzásnal, ezért átálltam szumóra, mert ott kisebbet kell hajolni, könnyebb egyenesen tartani. És elkönyveltem, hogy szumó húzó vagyok.


Aztán egyszer megpróbáltam újra a konvencionálisat és meglepődve tapasztaltam, hogy könnyebb, nagyobb súlyra is fel tudtam menni. Pedig régóta nem is csináltam

2023. máj. 12. 21:44
 5/7 anonim ***** válasza:
A szumo nem olyan megterhelo, de valszeg segitett belejonni, megerositeni azt ami miatt nem ment ugy a konvi
2023. máj. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a szumó megy sokkal könnyebben. A csípőm laza, a combhajlítóm viszont merev, nem is erőltetem a konvencionálist.
2023. máj. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"alacsony vagyok, elvileg alacsony embereknek jobb a szumo"

Nem ilyen egyszerű. Főleg az arányok számítanak ilyen szempontból, nem önmagában a testmagasság.

2023. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!