Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem tudok guggolni?

Nem tudok guggolni?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nem tudok guggolni, az lenne a kérdésem, hogy küzd e más ezzel a problémával?


Fontos megjegyezni, hogy az edzéshez szükséges szabályos guggolást képes vagyok végrehajtani. 💪


De a pihenő szinte "ülésbe" guggolásra nem vagyok képes.❌

Sokan emlegetik úgy, hogy ázsiai guggolás, mert a kínaiak stb népek így guggolnak az utcán, így végeznek kerti munkát stb...


Igazából kiskoromban sem vettem észre, hogy eltérések vannak guggolások között. Mikor guggolótámaszban kellett sétálni tesi órán, azt hittem mindenki ugyan úgy csinálja mint én. Nem tűnt fel, hogy nem. 🤷‍♂️


Szóval a sarkam sosem teszem le.

Felemelkedik.

Egyszerűen képtelen vagyok letenni, mert hátraborulok.


Csak lábujjhegyen tudok guggolni, viszont mert mindig is így csináltam, emiatt elég jó az egyebsúlyom lábujjhegyes guggolásnál.


Viszont érdekelne, hogy miért nem tudok teli talppal guggolni?


Egyszerűen képtelenségnek érzem... Gyerek koromban sem tudtam. 😕


Olyan érzés, mintha a bokámban a csont úgy lenne, hogy két csont összér mikor egy pontnál magasabbra emelném, így lehetetlen.



Más is van/volt így ezzel?

Van erre megoldás?



(Most 26 éves vagyok, szóval hátha még meg tudnám tanulni, ha lehetséges.)



2023. júl. 20. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bokamobilitást kell fejleszteni, nézz utána ennek. Azonkívül tévhit, hogy pihenő helyzet mélységbe le kell menni, főleg ha izomépítés a cél. Ha nem elég hajlékony a gerinced akkor jobb ha "csak" vízszintig mész le (illetve addig, amíg egyenes gerinccel meg tudod csinálni), ott megtartod magad egy pillanatig hogy ne legyen lendületed és utána jössz fel. Emiatt nehezebb tehát izomépítés szempontjából is jobb.
2023. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem leginkább az izmok merevsége okozhat gondot a legtöbbeknél, amiért nem tudják letenni a sarkukat. Plusz ha teljes talppal lent vagy, sokkal jobban meg kell feszíteni a hasizmaidat, mintha csak lábujjhegyen, illetve előrébb is kell dőlni.

Nekem is nehezen ment eleinte, de gyakorlás kérdése. Igazából nem a bokádat hajlítod jobban, hanem a testsúlyodat teszed jobban előre. Ha van valami, amiben meg tudsz kapaszkodni, akkor gyakorolhatod úgy is.

2023. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszadó! #1


Edzésnél nincs probléma, én a rendes talppal guggolást szeretném megtanulni, amit az ázsiaiak csinálnak a piacon, mikor árulnak és egész nap képesek így "ülni".


Nagyon sokan képesek erre, simán leguggolnak és virágot gyomlálnak, vagy tudom is én...


De ismerek olyan embereket, akik képtelenek rá.


Az egyik munkatársam nemrég jött rá, hogy nem tud ilyet, mikor mondtam neki, hogy nem tudok talppal guggolni, leguggolt de felemelte a sarkát.


Aztán rádöbbent, hogy basszus ő sem tud és még csak nem is tudta magáról eddig 🤣

2023. júl. 20. 10:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem eleg mobilis a csipod es bokad hozza. Mivel az europaiak nem csinaljak gyerekkoruktol fogva ezt a melyguggolast, fokozazosan elvesztik a mobilitast.
2023. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

Magamból kiidulva:

Utálok szabadon guggolni, megcsinálom vele a bemelegítést de így kb ennyi..



Guggolj hacken, az is megküld elég szépen, főleg ha van edzőtárs és segít a dropsettben.

2023. júl. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A teendőd a következő lesz.

A Sarkad alá készíttes vagy csinálj alátéteket.4dbot.A legmagasabb csak egy nagyon kicsivel legyen kisebb mint amennyire a sarkad fennt van, mikor leguggolsz.

Ez a kiindulóhelyzet.

3-4hét után előveszed az alacsonyabb alátétet ami fél vagy 1cm vel alacsonyabb.,3hét után a mégkisebbet.

Aztán pedig a 0,5cm set.

Majd a végén alátét nélkül kezdd el.

Ezt alkalmaztam már egy hölgyismerősünknél aki szinte egyenes testtartásban is lábújhegyen járt.

Azóta teljesen rendben van Egyébként ő 34éves volt.

2023. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!