Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturál “testépítésnek” mi az...

Naturál “testépítésnek” mi az értelme tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
Jó a testmozgás, de azon kívül megannyi sport van aki érdekesebb, izgalmasabb.
2023. júl. 26. 19:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel semmilyen sportnak nincs értelme naturálon, mert a csúcsteljesítmény egyik sportágban se hozható ki belőled kémia nélkül. De amúgy naturál testépítők és erőemelők között is lehet látni rohadt jó, rohadt kiemelkedő fizikumokat, pláne az elmúlt években, amióta a csapból is a szakmázás, meg az ismeretanyag folyik. Konkrétan én magam is személyesen ismerek olyan sportolókat, akik lifetime naturálok, mégis olyan formájuk van, amit a koxosok legnagyobb része is irigyel.
2023. júl. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Zizizabalo ***** válasza:

Versenyszerű naturál testépítésnek szerintem nem sok értelme van, gyilkolászod magad a sok diéta, tömegelés alatt, megtérülés semmi.

(+ Naturál versenyeken is sok a koxos, bumm)


Átlag hobbi gyúrósként simán egy jó fizikumot fel tudsz építeni, ha rendesen kajálsz, súlyzózol, és mellette sokat mozogsz.nem leszel egy 120kg-os izomtömb, de nem is maradsz 65kg-os vékony karú pálcika lábú, de pocakos figura.

2023. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1


Persze, a srácok 5%-nak olyan genetikája van, hogy jól néznek ki. De ezek legtöbbször edzés nélkül is feltűnően izmosak.


A naturálba edzők többségén nem látszik, hogy edz.

2023. júl. 26. 19:46
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg mi értelme is van annak, hogy valaki nem kokszos lufi, hanem valódi izmokat épít.
2023. júl. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

2


Persze.


Nekem 188 centisen a 90 kg viszonylag alacsony testzsír mellett az abszolút csúcs amit elértem a legdrágább tápokkal.


Ha fizikumra megy az ember akkor nem semmit szerintem. De lehet csak nekem nem elég jó a genetikám, nem tudom.

De a többség nem néz ki jól bármelyik terembe is jártam. Vagy szálkás légy mérető izmokkal vagy izmosabb 25% testzsírral és inkább dagadtnak néz ki mintsem izmosnak.

2023. júl. 26. 19:49
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"naturálba edzők többségén nem látszik, hogy edz"

Inkább úgy mondanám, hogy a hobbisták többségén nem látszik, hogy edz, és a hobbisták többsége naturál. Ugyanígy a hobbista futók többségén nem érződik, hogy fut, mert kövérek, és szar az állóképességük. A hobbista focisták többségén nem érződik, hogy focizik, mert a szezonban egy gólt nem képesek rúgni. A hobbista boxolók többségén nem látszik, hogy boxol, mert egy szabályos jobb horgot nem tud ütni. Ez ilyen. Minden naturál hobbisportban a többség teljesítménye lószar, és ez így természetes.

2023. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

"Vagy szálkás légy mérető izmokkal vagy izmosabb 25% testzsírral"

És ez már bőven elég ahhoz, hogy Európában jobban néz ki a 18-60 közötti férfiak többségénél. Én sem vagyok egy Chris Bumstead, szimplán csak hosszú évek óta emelgetem a súlyokat, mellette normális kajálok, van egy egész jó lábam, egy egész jó seggem, egy egész széles hátam, egy egész kerek vállam, aztán ennyi, mégis egy több száz főt számláló strandon simán én nézek ki a legjobban, mert az európai férfiak 99%-a úgy néz ki, mint egy zsák krumpli, aki a cipőjét nem bírja bekötni gerincsérv nélkül. Ez már önmagában nem kevés eredmény, ha naturál hobbigyúrásra gondolunk.

2023. júl. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy naturál testépítés nincs, mármint olyan értelemben, hogy nem hasonlítható össze a nem naturál testépítéssel, de még egy kicsit sem.


Én is edzek, de nem mondanám magam testépítőnek. Komolyan veszem, minden mérek, számolok, tisztában vagyok minden elméleti dologgal, amire csak szükségem lehet, de az, hogy én lemegyek heti 4-5 alkalommal és helyesen táplálkozok, az még nem testépítés.

Szerintem a testépítés az a szint, ahol már kémiák is szóba jönnek és kb erre teszed fel az életed.



Naturálban nem azért nem látszik az edzés, mert nem lehet naturálban jó eredményeket elérni, hanem mert az emberek többsége még csak azzal sincs tisztában, hogy mi a kalória és literszámra öntik magukba a bcaa-t edzés után még az öltözőben az anabolikus ablak miatt. :DD Ha naturálban odafigyelsz az edzésedre, helyesen táplálkozol és alszol legalább 7 órát naponta, akkor 2-3 év alatt egy rohadt jó fizikumot össze tudsz hozni, ami jobb lesz, mint az emberek 98%-nak, akit az utcán látsz.


"Persze, a srácok 5%-nak olyan genetikája van, hogy jól néznek ki. De ezek legtöbbször edzés nélkül is feltűnően izmosak."


Igen, és nem véletlenül közülük kerülnek a legjobb testépítők. Imádok edzeni, imádom ezt csinálni, de tisztában vagyok az adottságaimmal és tudom, hogy az én paramétereimmel ha akarnék sem tudnék versenyformát hozni, mert nincs meg rá a genetikám.


"De a többség nem néz ki jól bármelyik terembe is jártam. Vagy szálkás légy mérető izmokkal vagy izmosabb 25% testzsírral és inkább dagadtnak néz ki mintsem izmosnak."


Szálkás nem tudsz lenni naturálon hosszú távon. Ha valaki egész évben szálkás, akkor ott valami turpisság van a dologban. A 25% meg testzsírt meg kicsit túlzásnak érzem, senkinek sem kell 25%-os testzsír, az már bőven a zsíros kategória. Naturálban egy 15% abszolút tartható, látszik rajtad az edzés, jól érzed magad és tudod tartani mindenféle nagyobb szigorítás nélkül. Ennél lentebb menni csak akkor érdemes, ha ebből szeretnél megélni és instára dobod a képeket a szponzorok miatt, de ennek az esélye meg közel 0 lesz, hogy összejön.

2023. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

ha naturál versenyzésre gondolsz, akkor pont annyi mint a koxos versenyeknek, szerintem semmi.

ha hobbistákra gondolsz, akkor van értelme

egészség, erő, esztétika, alázat, kitartás, feszültség levezetés

2023. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Koxos “testépítésnek” mi az értelme tulajdonképpen?
2023. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!