Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A nagyon alacsonynövésű...

A nagyon alacsonynövésű férfiak 140-150cm minek járnak konditerembe hiszen pl a való életben egy ágy, bútor hűtő stb pakolásnál egy magasabb de kevésbé kigyúrt ember sokkal nagyobb emelőerőt tud kifejteni meg a karjai miatt magasabbra tudja emelni?

Figyelt kérdés
2023. aug. 10. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Talán, mert nem az a cél, hogy "másokhoz" képest milyen hosszú a karja, vagy hasonló
2023. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ne járjon konditerembe egy 150 centis ember, mert egy nála hosszabb karú ember magasabbra tud emelni egy széket, mint ő? Amúgy meg a felvetésed azért nem törvényszerű, és nem vezethető le fizikuskodással. Én például anno egyetem mellett az egyik nyarat egy költöztető cégnél húztam le diákmelóként. A kemény 170 centimmel egyedül emeltem fel a platóra 70 kilós mosógépet, a két méteres kollégák meg ugyanazt a mosógépet ketten bírták csak megmozdítani. Ezerszer jobban bírtam a súlyokat és a tempót, mint a nálam kétszer nagyobb munkatársak, pedig én csak egy alacsony kezdő erőemelő voltam, nem egy magas, hosszú karú, kemény csávó munkás legény.
2023. aug. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
140-150 cm?? Az gyerek magasság, én konditeremben felnőtt embert nem láttam ilyen magssságal.
2023. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
140-150 centis emberek konkrétan biológiai definíció szerint is törpének minősülnek. Szökőévente egyszer látni ilyen embert az utcán, konditeremben pedig még soha nem is láttam. Egy 140 centis, genetikailag degeneratív problémákkal együtt élő személyek persze, hogy nem fognak olyan hatékonyan bútorokat cipelni, mint egy normális felnőtt férfi, ahogy egy 50 kilós fiúcska sem fog soha akkora munkasúllya fekvenyomni, mint egy 100 kilós csávó.
2023. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Mert azt képzelted hogy a konditerem létének egyetlen célja létezik, hogy tudjál bútort emelni? Vagy mégis hol láttál értelmet ebben a kérdésben?
2023. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Egyrészt 150cm-es férfi nagyon ritka, másrészt valótlanságot állítasz, attól hogy valaki magasabb egyáltalán nem tud könnyebben emelni, pont fordítva. Bútor, hűtő pakolásnál pedig semmit nem kell a fejed fölé emelni, nem is tudnál. Az olimpiai súlyemelők átlagos magassága 170cm, ha a magas emberek olyan erősek miért nem ők dominálják a sportágat?
2023. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Minden erősport jobban kedvez anatómiailag az alacsony termetű atlétáknak, úgyhogy én se értem a kérdést. Attól még, mert te gyenge vagy, és mindenki erősebb meg magasabb nálad, attól még ebből nem tudsz fizikai törvényt alkotni.
2023. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"a karjai miatt magasabbra tudja emelni?"


Nálatok az ágy meg a hűtő a plafonon van?

2023. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%

6,7:

Magas vagyok hosszú karokal, és ugyan ez erősportokban tényleg hátrány, már odáig viszonylag nehéz vopt eljutnom anno, hogy egyetlen szabályos fekvőtámaszt megcsináljak, de a bútorcipelés nem ilyen.


Bútorcipelésnél ritkán van az, hogy a cipelendő súly a szűk keresztmetszet. Legtöbbször a fogás az. Hosszú karokkal sokkal nagyobb a mozgásterem, hogy hol fogom meg.


Megjegyzem még, hogy a profi bútorcipelők jellemzően nincsenek kigyúrva. Viszont nagyon gyakorlottak, hogy mit hogy fogjanak meg és hogy tartsanak. Laikusként sokkal nagyobb terhelést veszünk magunkra a rutin hiánya miatt.

2023. aug. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert életcéljuk, hogy magasra pakolják a bútorokat és a hűtőt.🤣🤣
2023. aug. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!