Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi lenne a legegyszerűbb...

Mi lenne a legegyszerűbb módja az otthoni tornász gyűrűs, saját testsúlyos edzésnek? Hogyan építsek egy kültéri húzódzkodót?

Figyelt kérdés

Tetszik a saját testsúlyos edzés, de túlsúlyos vagyok ezért a normál, alap gyakorlatok tönkretennék az izületeimet. Vettem egy tornász gyűrűt, mert ezzel az alap gyakorlatok könnyebb és nehezebb változatai is elérhetővé válnak, és mert ahogy néztem, kb. minden izmot meg lehet vele edzeni (mondjuk felhúzással, fejfölé nyomással kombinálva).


A probléma csak az, hogy nincs hova felakasztani. A ház vályog, és nem vagyok benne biztos, hogy pl. a tipikus csukott ajtó mögé akasztás jó ötlet lenne. Egy korlát van, de az nem elég magas.


Az "edzőtorony" és hasonló megoldások talán jók lennének, de nem tudom elég stabilok-e, mivel nincsenek rögzítve. A legjobb megoldás két oszlop közé valami rúd lenne, de nem tudom ehhez honnan szerezzek anyagot. Ezzel kapcsolatban kéne pár ötlet.



2023. aug. 17. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A két oszlop lehetne 40x40 mm-es zártszelvényből, egymástól 120-150 cm-re, legalább 50 cm mélyen a talajba rögzítve, betonnal körbeöntve. Az sem baj, ha 45 fokban 2-2 támasztórúd stabilizálja alul az oszlopokat. És közéjük mehet egy acélcső úgy 2 m magasan, pl. 3/4 colos, vagy olyan átmérőjű, amit kényelmes megfogni. A legjobb, ha hegesztéssel vannak összekötve az elemek. A lényeg, hogy biztosan stabil legyen. Le kell festeni, hogy ne rozsdásodjon.

[link]

2023. aug. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
+ az 1-eshez: a tornász gyűrűhöz persze 2 méternél magasabban lévő keresztrúd kellene.
2023. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1


Köszönöm a választ. A zártszelvényekkel kapcsolatban, tudnál linkelni olyat ami szerinted alkalmas lenne?

2023. aug. 18. 05:10
 4/4 anonim ***** válasza:

A belsejét is ki lehet akár önteni betonnal, még erősebb lesz.

[link]

2023. aug. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!