Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Több év saját testsúlyos...

Több év saját testsúlyos edzés után újra el szeretnék kezdeni normálisan súlyzózni. Milyen edzéstervet javasolnátok kezdésnek heti 3 edzésre lebontva?

Figyelt kérdés

Saját testsúllyal végzek osztott edzéstervet, mellé heti több alkalommal futok, jó kondiban vagyok, ezért bizonytalan vagyok mennyi ideig, és hogyan alapozzak.


26 eves férfi vagyok egyébként.


Mit gondoltok? Saját tapasztalat esetleg?

Volt



2023. szept. 17. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell alapozni. Elég alapozás maga a valósága, hiszen ha lemész kezdőként/újrakezdőként a konditerembe, akkor még ha akarnál se tudnál 150 kilóval fekvenyomni és 200 kilóval guggolni, úgyhogy mehet egyből az építkezés, az alap mindig megvan. Heti 3 edzésnapnál én teljes testes edzést tudnék javasolni egy egyénre szabott programozás alapján, de akár még egy A hét (alsótest-felsőtest-alsótest) & B hét (felsőtest-alsótest-felsőtes) bontás is működőképes lehet, de az igazság az, hogy még akár a push-pull-leg is, vagy a brosplit is, bármi, nem a felosztás a lényeg. A lényeg, hogy minden héten végezd el minden izomcsoportra a fejlődéshez szükséges intenzitást/volument, törekedj a folyamatos progresszióra, kezdőként/újrakezdőként különösen törekedj a szabályos gyakorlatvégrehajtásra, mellette táplálkozz kalóriacélodnak megfelelően, figyelj a regenerációra, aztán meglesz az eredmény.
2023. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én se értem milyen alapozás kellene


én is 2 év street workout után kezdtem el edzőterembe járni súlyzózni. elkezdtem ott ahol mindenki aztán erősödtem és egyre többet tanultam a súlyzós edzésről meg az étkezésről aztán így lettem hobbitestépítő

2023. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tesó max. akkor alapozz ha mész a haverokkal bulizni vagy építkezel. Futást engedd el ha azt akarod h jöjjön a tömeg.
2023. szept. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!