Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elkezdjek így tömegelni?

Elkezdjek így tömegelni?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, 16 éves, 56kg és 174 cm. Elszeretnék kezdeni tömegelni, de egyik ismerősöm azt mondta, hogy ha úgy kezdek el tömegelni, hogy nem vagyok szálkás, akkor úgy fogok kinézni mint egy disznó, pár hónap múlva. Igaz ez?

2023. szept. 24. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A kezdeti állapot pontosan lényegtelen, hogy majd késöbb milyen leszel. ha leszálkásítasz, (bár szerintem neked nincs hova) és utána elkezdel zabálni, ugyan úgy zsírdisznóvá válhatsz. Csupán meg kell találni azt a kalóriatöbbletet ami normális ütembe gyarapítja a súlyod. Ha jó sovány vagy ez lehet sok száz kalória, ha átlagos alkat vagy, lehet 100-300 kalória anyagcserétől függően.


Ha zsírdisznó a kiindulási alap, akkor az már más kávéház, de 56 kilóval pálcika vagy.

2023. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sovány vagy, és így nagy valószínűséggel könnyebb lesz tömegelned is.

El kell kezdened egyszerre az edzéseket, és megnövelni a bevitt kalória mennyiségét.

Lehetséges, hogy a te esetedben a bevitt kalória mennyiségét akár 50%-al is növelni kell, de ehhez azt is tudni kellene, hogy jelenleg milyen kalóriaszinttel vagy ilyen.

Neked nem a klasszikus tömegelésre lesz szükséged, éppen ezért jobb lenne ezügyben egy olyan testépítővel konzultálnod, aki hozzád hasonló adottságokkal kezdte el a tömegelést/edzést.

2023. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!