Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 30F kezdő testépítő vagyok 83...

30F kezdő testépítő vagyok 83 KG 23,3 testzsír%. Mi lenne a helyes út, étrend, cél, amit rövid távon érdemes, optimális felállítani testépítésben, ha jól akarok kinézni? Ez így jó lesz? Szakmai kérdés

Figyelt kérdés

Tehát adott 83 KG össztömeg 23,3% zsírral az okosmérleg szerint.


Szerintem reális is a mérés.


Nem vagyok benne biztos, mi lenne a helyes út.

Tömegelés kezdettől fogva biztosan nem.


Arra gondoltam, hogy optimális lenne-e esetleg lemenni 15% testzsírra?


Ezt úgy gondoltam, hogy elkezdem a súlyos edzést (1 hete edzem saját súllyal) és a kalóriabevitelemet beállítom 2200 kalória/napra, ez szerintem 600 kalória minusz, plusz ez mellett súllyal is edzek, ami szintén elégethet 200 kalóriát. Heti 1 kg alatt fogom tartani a fogyást, majd korrigálok a kalórián, ha kell, magas fehérjebevitel mellett.


Szerintetek meddig érdemes lemenni testzsírral, mielőtt tömegelni kezdenék?


Elvileg 15% testzsírig lemenni, aztán felfelé haladni, ez jó terv?


Tehát 23,3-15 = 8,3% zsír, amit le kell adni.

Az 83-8,3%zsír = 76 kg, elvileg le kellene mennem 76 KG-re, hogy 15% testzsírom legyen, miközben edzek, hogy megtartsam a a jelenlegi izmaimat és lehetőleg megtartsam a jelenlegi pozitív méreteim.



Mit gondoltok erről?

Jól számolok, jó ötlet vagy tévedek?


Olyan sok mindent összeolvasok, hogy nem vagyok biztos ebben az egészben, olyan sok a változó


2023. okt. 7. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az az optimális, ha nekiállsz normálisan edzeni. Amíg túlsúlyos vagy, addig vegyél vissza a kajából, aztán ennyi. Ne bonyolítsd túl.
2023. okt. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha csinalsz kepeket a testedrol, es komolyan fogod venni, csinalok neked egy edzestervet. amit kerek cserebe pedig hogy kuldj majd kepet a valtozasrol honapokkal kesobb.
2023. okt. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bar jo lenne kondiba jarni, a sajat testsulyos bohockodas csak ideig-oraig eleg
2023. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az okosmérleg nem okos.Használhatatlan pontos zsirszázalék mérésre.

Ez az egyik része.A másik része az,hogy el kell kezdeni tömegelő edzést végezni.Ez megmutatja majd,hogy reagálsz az edzésekre,és merre fog alakulni a dolog.Ez nagyon egyénfüggő.Majd 4-5 hónap múlva lehet levonni bizonyos következtetéseket.Induláskor nem tudsz mihez kalkulálni és nem érdemes szálazni a dolgokat.Lehet hogy zsirt vesztesz,lehet hogy jobban zsirosodsz,lehet nem változik a testösszetétel,de izmot növelsz,ezt előre nem tudni.

2023. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#2

igen, komolyan is fogom venni, és már most is nagyon komolyan veszem, már benne vagyok a fogyókúrában, csak eddig nagyon rosszul csináltam :D


előre is köszi a segítséget és küldöm is a képeket a jelenlegi állapotról

2023. okt. 10. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!