Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Más is sok hibát vétett mikor...

Más is sok hibát vétett mikor belekezdett a sportba?

Figyelt kérdés
Először azt hittem szükség van kreatin töltő szakaszra szóval töltöttem, aztán úgy tudtam 5-10 gramm kell testúlyonként. Majd rájöttem 3g is elég az étel mellé amit eszem mert elég sok kreatin van pl a csirkében. Ha nem tévedek 6-7 sorozat kell izomcsoportonként, dietgainzt szoktam követni. Sokat kell még tanuljak szerintem. 23f
2023. nov. 4. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Igen
2023. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Persze, mindenki sok hibát vét, amikor belekezd a testépítésbe, vagy bármilyen más sportágba. Most már több éve ömlik ránk instagramon vagy youtube-on a tanulmányokra hivatkozó szakmai tartalom, mégis ugyanannyi buta hibát követnek el a mostani kezdők is, mint az én generációm, akinek a shopbuilderen kívül semmilyen tájékozódási forrása nem volt. Ez ilyen, az ember kezdőként ökörségeket követ, ökörségeket csinál, túlgondolja a dolgokat, nincs képben, minden szart elhisz, aztán tapasztalatot szerez, tanul, informálódik, rájön erre-arra, okosodik, és így válik haladóvá. Ez egy természetes folyamat, nyugi. A gond akkor van, ha semmit nem tanulsz az esztendők alatt, nem képzed magad, nem vonod le a következtetéseket, és az idő múlásával is ugyanazokban a baromságokban hiszel, ugyanúgy fingod nincs semmihez, aztán csodálkozol, hogy 10-15 év után még mindig nem vagy izmos, meg hogy 10-15 év után még mindig ugyanazzal a munkasúllyal hátazol.
2023. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
rengeteget, de legalább tanultam online és a saját hibáimból is. Sokan 10 év után is úgy edzenek mint egy kezdő
2023. nov. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

- bedurranás, izomláz, ez a kettő okozza a fejlődést

- pumpálás, szuperszettezés

- kisbaba munkasúly & feleslegesen sok ismétlés

- mindenből mindig szigorúan 4x12

- mell-bicepsz muszáj minden nap, többi izom elég heti egyszer

- a felüléstől lesz kockahasam

- heti 7 nap konditerem, no pain no gain, pihenőnap kizárt

- a testzsírt át lehet alakítani izommá

- kardiózni tilos, leépíti az izmot

- csirke, rizs, tojás, zab, minden más tilos

- a fehérje izmosít, a szénhidrát hízlal, a zsír csak úgy van

- anabolikus kapu

- kreatin feltöltő kúra (szintén), napi 20 gramm monohidrát

- BCAA, glutamin, L-karnitin, tribulus

- pre-workout pörgető nélkül nincs edzés


Csak néhány hiba azok közül, amiket elkövettem kezdőként. Az első időszakban teljesen valid hibát hibára halmozni. A baj tényleg akkor van, ha telnek az évek, de még mindig nem jut el az agyadig, hogy ezek hibák. Így tud sok ember 15 évnyi gyúrás után még mindig kezdő lenni.

2023. nov. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bírom hogy törlik mikor a shopbuilderről írok :DD
2023. nov. 4. 12:11
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

-Heti egyszer edzettem egy izmot.

- Állandó háború van, észnélküli edzések.

- Kevés szénhidrát bevitel.

- Nyújtásokat nem végeztem

- Nem súlyemelő cipőben guggoltam

2023. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
Minden kezdett nehéz.
2023. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6#

Heti 1x edzeni 1 izmot nem feltétlen hiba.

2023. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#4

Most akkor nem lehet a testzsírt átalakítani izommá? Eddig úgy tudtam igen, az egyik bécéás haverom mondta.🤣🤣

2023. nov. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!