Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan és mi alapján érdemes...

Hogyan és mi alapján érdemes egy edzéstervet és étrendet kialakítani teljesen kezdőként?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva eddig egy alkalommal voltam csak konditeremben, az is inkább ilyen kis ismerkedés volt a részemről. 21 vagyok, 95 kiló körül (sajnos) és 170 magas. Heti kétszer tudok maximum járni a munka (12 óra, szinte egész nap meg sem állok) és tanulmányok mellett. Az edzésnek a fogyás és izomtömeg növelése lenne a célja. Szemlyi edző kilőve a költségeim miatt. Hogy tudnék egy jó alappal indítani és egy legalább tűrhető edzés és étkezési tervet összerakni?

Eddig úsztam heti rendszerességgel, de ott étrendet nem tartottam.



dec. 3. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Kalóriaszámoláson alapuló sporttáplálkozás (esetedben kalóriadeficit), progresszív edzésprogram. Ezt a két alappillért kell megismerned. Egy ilyen végtelenül általános kérdésre nem lehet konkrét választ adni, a nulláról pedig senkit nem lehet egyetlen kommentben megtanítani az alapokra (pláne nem ingyen), úgyhogy nézd meg az alábbi videókat. Ezek alapján már bőven lesz annyi tudásod, hogy hatékonyan el tudj indulni:

https://www.youtube.com/watch?v=AYnJ7kka8Ew

https://www.youtube.com/watch?v=pXQkTw5l0kw

https://www.youtube.com/watch?v=Jpcnld179tY

dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez a pár link és tanács már tökéletes kiindulópont. Köszönöm szépen.
dec. 3. 15:32
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

A heti kettő az lóxar.Minimum heti 3 mal érdemes indítani.Törekedj olyan gyakorlatokra amik komolyan zsirt égetnek.Ezek főleg a többizületes nagy izomcsoportokat megmozgató alapgyakorlatok.

Egy guggolás zsirégető hatása fényévekre van a bicepszezgetés meg hasizmozgatásokhoz képest.

dec. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Törekedj olyan gyakorlatokra amik komolyan zsirt égetnek."😆

Azta! Már zsírégető gyakorlat is létezik?🤣🤣🤣

dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

4#

Hát üdv az edzés birodalmában.Mondjuk ha beütöd az alapgyakorlatok zsírégető hatásait akkor nagyjából kisezed oldalon taglalják hogy ja!

Sőt elárulok még egy szuper nagy titkot,de el ne mondd senkinek!Míg a futás zsíregető időtartama nagyjából annak befejeztétől még pár percig tart,ezzel szemben a súlyzós edzéssel utóégető hatása is van,azaz alszol és zsírt égetsz.Persze ne vedd szó szerint,mert a delikvens nem fog felgyulladni álmában.Ez csak egy hétköznapi kifejezés!


"Weighted squats,lunges,deadlifts are the most effective weight loss exercises that are known to burn extra calories, boost metabolism, and build muscles"


" For weight and fat loss and fitness, experts say squats are one of the best exercises you should do regularly. It helps engage all core muscle groups, increases stability and strength. However, it is important to maintain the right form for doing this exercise."

dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

A zsírt egyedül a kalóriadeficit "égeti", és a deficit mértéke határozza meg a fogyás tempóját.

Hiába futsz naponta 4 órán keresztül, ha mégis kalóriatöbbletben vagy.

Szóval valóban nem mondom senkinek, amit írtál, nem akarom, hogy totál hülyének nézzenek.😄

dec. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

5#

Hát bocsesz ,hogy azt nem rágtam még külön a szádba ,hogy a bevitt energia kevesebb legyen mint az elhasználsz...Mert ez annyira nem egyértelmű itt ugyebár.

Majd legközelebb ezt is odabiggyesztem a tanulmányok alá.

Hogy calóriaminuszban kell lenni.

Meg igyál elég vizet...

Meg a pulzusod..

Meg a korod,az anyagcseréd..

Meg kevesebb sót egyel..

Megmajd még várjál ,mert 2 napig azon leszek hogy nehogy kihagyjak neked valami roppant lényeges és abszolút ismeretlen információt..

dec. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Heti 2 az kb semmi. Legalabb futni menj ki + 2-3x vagy eddz otthon is. Etrend az nyilvan deficites legyen 2g koruli feherjevel. Sokan edzunk tizenora mellett
dec. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Sőt elárulok még egy szuper nagy titkot,de el ne mondd senkinek!Míg a futás zsíregető időtartama nagyjából annak befejeztétől még pár percig tart,ezzel szemben a súlyzós edzéssel utóégető hatása is van,azaz alszol és zsírt égetsz.Persze ne vedd szó szerint,mert a delikvens nem fog felgyulladni álmában.Ez csak egy hétköznapi kifejezés!"


Ez így van!



Én 35 kilot fogytam heti ket sulyzos edzes mellett. Szoval aki szerint 3 kell az nem probalta kettovel.


Az igaz hogy a figyas elsosorban az etkezesen fog mulni de nagyban ra lehet segiteni a sporttal. Akkor jarsz legjobban ha eroedzeseket vegzel. Bemezs a terembe, 5-10 percet lighotsan bringazz vsgy ellipszisezz vagy futopadon setalj emelkedon hogy bemelegedj. Utana bemeleigot atmozgatas. Utana johet az edzes. Utana nyujtas.

Edzes reszhez neked a youtube videokat javaslom. Vannak kehdoknek szolo videok ahol szepen elmagyarazzak hogy melyik gyakorlatoknal mire kell figyelni. Ezek nagyon fontosak hogy ne legyen serules.

Onnantol meg az edzesterv maga meg gugli. Kb 1-2honap alatt ra fogsz erezni hogy milyen sulyokkal tudsz kezdeni meg milyen beallitasban. Onnantol magadnak ossze foogd tudni az edzeseid azok alapjan amit osszeolvastal.

Nem fog itt neked senki komplett tervet leirni. Te keress utana, keress egy honalpot ahol irnak kezdonek edzestervet es azt kovesd par honapig. Utana tudni fogsz valtoztatni ha akarsz

dec. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7

Báttya, te inkább semmit mondj nekem ezek után, majd ha kiváncsi leszek valamire, utána nézek enciklopédiákban.😆😆

dec. 6. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!