Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez milyen mértékű fejlődésnek...

Ez milyen mértékű fejlődésnek mondható?

Figyelt kérdés

2 és fél éve edzek.


Ebből igazán jó "tömegelős" korszakom még nem volt. Nagyrészt deficit és szintentartásnyi kalória.


Kb 10 hónap alatt a smith keretes döntött pados nyomásomra +7,5kgot tudtam tenni.

70kg 8 ismétlésről 77.5kg 8 ismétlés (széria).


Ez jó így, vagy valamit elrontok és lehetne több a progresszió?


75kg vagyok. 1 éve ilyenkor 78kg voltam, tehát csökkent a súlyom és erősebb lettem.



dec. 16. 11:41
 1/1 anonim ***** válasza:
86%
Egy gyakorlat alapján messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, de ez egy abszolút reális progressziónak tűnik? Ha erősödsz, izmosodsz, fejlődsz hónapok távlatában, akkor sosem lehet nagy baj. A fejlődés ütemén pedig ne nagyon rugózz, mert az rengeteg egyéni tényezőn múlik. Nyilván aki 4 évig ugyanazzal a súllyal nyomogat a smith kereten, az valamit szarul csinál, de 10 hónap alatt középhaladó szinten 7,5 kilós progressziót felmutatni egy összetett gyakorlatban kalóriadeficitben, az teljesen jó.
dec. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!