Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 72 óránként edzek az kevés?

72 óránként edzek az kevés?

Figyelt kérdés

Teljes testes edzést végzek, ami eltart 4 óra hosszáig is vagy több, ami állítólag nem jó. Kell a 72 óra mert érzem hogy még nem regenerálódtam úgy ahogy kell, hiába akarom én 48 óranként. Régebben sem volt jó. Ebben a 72 órásba meg érzem hogy fejlődök is jobban, nagyobb kedvel csinálom végig az edzést is.


Először húzódzkodás változtatva, minden sorozatnál, az 1 perces pihiben nem pihenek hanem, lábemelés könyöktámaszos, utána 20 másodperc pihenéssel jön a tolódzkodás, ezt végig nyomom 4-szer még csak 5 ismétléseknél járok, lábemelés 15.

Azután jön a hiperhajlítás oldalra meg egyenesen mindig 4-szer 12-20 ismétlésekkel felváltva a pihenőben változtatott fekvőtámaszokkal 10-15, itt már lassabban sétálom le azt a 3 métert, éppen az a pár levegővétel, nehézkesen, lassan lemenve fekvőtámaszba.

Utána, láb, súllyal, pihenőidejében pedig has, kivéve vádlinál, ott rajtam marad a rúd.


Után kezdem a súlyzós edzést a többi részre.


Mell, hát, tricepsz, bicepsz, váll, ezzel a sorrenddel 3-4 féle gyakorlatokkal mindet, na jó bicepsz 2.

Mindent próbálok szabályosan, lassan, kontrolláltan, hagy nyúljon az izom meg bukásig. Mindenből 4-szer 8-12 ismétléssel.

Bicepsz, tricepsznél, külön még egy utolsó sorozatot a végére könnyebb súllyal a 30 körüli ismétléses bukásig, utolsó gyakorlatnál.

Kettlebell swing a végére, legalább swing legyen.

Fejlődök is, jó érzés.

Pedig mások szerintem egyáltalán nem így csinálják, sőt valószínűleg erre azt mondják hogy ez így egyáltalán nem jó.



#72 óra regenerálódás #4 óra edzés
febr. 8. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

nem jó túl sok a pihenő és nem edzünk teljes testre állandóan

48 óránként kell edzened (kétnaponta) és egy edzésen csak két izomcsoportra edzel arra 3 különböző gyakorlatot végzel és kész ennyi

febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 5 naponta edzek meg egy izomcsoportot. A nagy tudomány szerint ez a legoptimálisabb, gondoltam kipróbálom, eddig jól haladok. (Push, pull, szünet, láb, szünet és ez megy folyamatosan)


72 óra szerintem elég, sőt, ha nagyon hardcore egy láb edzésed, akkor még kevés is lehet.



Viszont baromi rosszul csinálod. 4 óra? 1 óra alatt le lehetne edzeni normálisan.


Te lábazol, és csinálsz mellre hátra meg mindenre 3-4 felé gyakorlatot, gondolom 3-4 sorozattal? Elmentek otthonról? :D Sok mindent olvastam, de ilyen baromságot még nem nagyon.


Teljes test edzés:

1 gyakorlat mindenre, 3 sorozattal

Mell, hát, láb (combfeszítő, combhajlító), váll, bicepsz, tricepsz, vádli. (Vagy más sorrendben, függően attól, hogy mik a prioritások. Ha láb a prioritás, akkor kezdj lábbal, stb)

Másfél óra alatt kész vagy, nem csinálsz feleslegesen 20 millió gyakorlatot..


Ez, amit most csinálsz.. Na ez minden, csak nem edzés.

febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!