Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A mostani gépek nem úgy...

A mostani gépek nem úgy vannak kitalálva, hogy a trogloditák is tudják jól használni?

Figyelt kérdés
Súlyzós edzést csinálok egy nagy teremben, de 20 év után újrakezdőként. A régi termemben (már megszűnt) is voltak gépek, de az őskori, semmi extra típusúak, használtam is. Az új teremben viszont annyira spécik sokszor, h azt sem tudom, hogyan kellene használni. A teremben lévő edzőt - szakmai vezetőt kértem h segítsen, h 1-2 óra alatt menjünk körbe és mutassa meg - természetesen kifizetem. De elhajtott h ez neki ellenkezik az elveivel és h inkább töltsek le egy appot és abból nézzem ki 😀 wtf 😀 Ez normális manapság…?
febr. 9. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen gépek voltak 20 évvel ezelőtt (8 éve edzek), de az óvodás gyerekem is tudta használni az összes mai gépet, amikor lejött velem egyszer (nyilván súly nélkül), úgyhogy azért mérnöki diploma nem kell hozzájuk. Ha neked tényleg nem megy önállóan, akkor kérj meg bármit a teremben, és segíteni fog.
febr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mégis melyik gépet találtad nehéznek? A legtöbb gépen 1 dolgot kell csinálni. Magadhoz húzod a súlyt, vagy éppen eltolod és vissza. A gépek 99%-a magától értetődő, de általában egy kis matrica is van rá ragasztva, hogy hogyan kell... De bárkit megkérdezel, megmutatja hogyan kell szabályosan használni
febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

2#

A hoist gépek azért megtudják viccelni az embert, ha életében nem látott gépeket..


Én 2 és fél éve edzek rendszeresen heti 4-5, volt, hogy 6 alkalommal, de a mostani teremben, ahol edzek van egy hoist lábtoló.. Hát néznem kellett pár percig, amíg rájöttem merre van az előre.. :D

febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"néznem kellett pár percig, amíg rájöttem"

Rendben, nézed pár percig, de utána azért meg tudod oldani a feladványt. Ha az általános iskola sikerült, akkor egy hoist gép is fog pár perc után.

febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


A 9-es kép jobb szélső vagy 19-es kép bal szélsőről pl lövésem sincs. 🤷‍♀️ és van ebből egy rakás.

febr. 9. 14:31
 6/11 A kérdező kommentje:

Btw: értem, hogy számotokra egyszerű, nekem sok nem az. És kértem is hivatásos segítséget, hogy ne kelljen egyesével sakkozgatni h na-vajon-hogy-kéne. Ha már az ember huszonezreket fizet a bérletért, sztem lehetne ennyi "kérése" ráadásul nem ingyen, hanem személyi edzői óradíjban.

Másokat nem traktálnék a nyűgjeinkkel, mindenki edzeni megy, nem tárlatvezetésre.

febr. 9. 14:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyből lelépnék, ha nem segítenek. Eleve a sok felesleges gép miatt nem sok értelme van ilyen típusú termekbe járni. Inkább valamilyen egyszerűbb terembe menj, ahol sima súlyzós alapgyakorlatokat lehet csinálni.
febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az elmond valamit a teremrol ha a szemelyi edzoje penzert se segit..


Amugy meg vigyel magaddal fix edzestervet ami ugye helyesen van osszeallitva. Es igy amilyen gep kell az edzestervhez azt tudod hasznalni.


A kepek eleg picik de a 19es bal szelso fogalmam sincs mi. 5 eve edzek edzovel, elmegyunk mellette, annyit mondott ne hasznaljam mert szar.

Es nagy reszben az van hogy kb 10 jo gep eleg lenne minden teremben. De az uzemeltetok csomagban veszik es vannak koztuk amiket job is ha nem hasznalsz

febr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4#

Persze, nyilván rájöttem 1-2 perc után.. De az, aki életében nem járt még terembe és bekezd egy hoist lábtoló géppel, az lehet, hogy nem 2 percig fogja nézni, hogy rájöjjön a dolgokra.


De, ezen kívül tényleg -5iq kell ahhoz, hogy ne igazodjon el valaki bármilyen gépen.

febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

7: köszi a válaszod, kézi súlyzókkal csinálunk edzést a lányommal, igen - csak gondoltam, "ha már" akkor tudjam a gépek működését is. A közelben 15p sétányira sajnos csak 3 terem van, egyik erőemelőké, másik túlzsúfolt - és ez a harmadik opció. Utazgatni meg nem érek rá 3 gyerek meg munka mellett pluszban. (Férjem meg külföldön dolgozik, úgyhogy neki sem tudom átpasszolni a teendőket.)


A normális válaszolóknak köszi mindent! :)

febr. 9. 20:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!