Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A nagysúlyos felhúzáshoz erős...

A nagysúlyos felhúzáshoz erős fogás, erős alkar kell? Vagy egy átlagembernek nem okozna gondot megtartani a nagyobb súlyokat?

Figyelt kérdés
Nekem gyenge a fogásom. A felhúzás maxom gurtni nélkül 220kg volt. Mégis azt tapasztalom, hogy sok embernek, olyanoknak, akik nem is edzenek, erősebb a fogásuk az enyémnél.

márc. 6. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hátrány, ha erős az alkarod és a szorításod, az biztos, de ha nem vagy erőemelő versenyző egy olyan szövetségnél, ahol tilos a gurtni használata, akkor felesleges anélkül felhúzni.
márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, de az erőemelőknek átlagon felüli fogáserejük van vagy nem szükséges?
márc. 6. 09:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mi az átlag. Én a 260 kilós maxomat gurtni nélkül húztam, ezt a PR-t pedig azóta sem tudtam megdönteni gurtnival se. Ezt csak azért mondom, hogy lásd, a fogáserő csak egyetlen faktor a millió közül, ami számít.
márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezèrt kérdezem. Nálam a fogáserő erősen limitáló tényező. Annakidején már 180 kg-nál csúszott ki a kezemből a rúd..


De lehet, hogy közben egy átlagos fogáserejű embernek meg 250-300 kg-ig nem lenne problémája a fogással

márc. 6. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!