Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehetne a fogásomat...

Hogy lehetne a fogásomat megerősíteni, hogy ne legyen szükség gurtnira a felhúzásnál?

Figyelt kérdés

ápr. 30. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az alkar kicsi izmai anatómiailag nem képesek olyan erősek lenni, mint a combhajlító, vagy a farizom, vagy a gerincmerevítő, ezért a gurtni nélküli felhúzásnál mindig limitáló tényező lesz a fogás. Ha nem vagy erőemelő versenyző az IPF szövetségnél, akkor gurtni nélkül deadliftelni eléggé indokolatlan.

Amióta nem versenyzek, azóta én sem húzok gurtni nélkül. Miért limitáljam a lábam, a seggem, a hátam munkáját az alkarommal és a fogásommal, amikor három másodperc alatt feltekerem a gurtnit?

ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
fizikai keptelenseg. latszik hogy rengeteg kondis még mindig nemtudja használni, csak az izmait. Hogy tudna az a kicsi alkar izom elég erős lenni ahhoz, hogy felvegye a versenyt a combizommal/derékkal?
máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem tudja használni az agyát, csak az izmait*
máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De erőemelő versenyen nem lehet gurtnit használni. Valahogy mégis tudnak húzni többszáz kilókat gurtni nélkül, elég erős hozzá az alkarjuk
máj. 2. 15:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg minden másuk is. Ha te nem tudsz nagy súlyokkal felhúzni, akkor az nem elsősorban a fogásod gyengesége miatt van, hanem az általános gyengeséged miatt. Erősödj, fejlődj, gyakorolj!
máj. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért van, hogy gurtnival egy jó 20 kilóval nagyobb súlyt tudok felhúzni? Nem azért, mert a fogásom gyenge? Ha egyensúlyban lenne, akkor gondolom nem tudnék gurtnival többet húzni
máj. 2. 16:10
 7/10 A kérdező kommentje:
Hafthor Björnsson tartja jelenleg a világrekordot 501kg-val. De erőemelő szabályrendszerben, gurtni nélkül 410-et tudott ő is. Erőemelésben nem lehet gurtnit használni, strongmanben igen
máj. 2. 16:16
 8/10 anonim ***** válasza:

"miért van, hogy gurtnival egy jó 20 kilóval nagyobb súlyt tudok felhúzni?"

Minden ember alaphangon 20-30 kilóval nagyobb súlyt tudni húzni gurtnival, mint anélkül. Minél nagyobb súlyt tudsz felhúzni gurtni nélkül, annál nagyobb súlyt tudsz felhúzni gurtnival.

máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

cipelés, lógás, de szerintem is felesleges erőltetni ezt a gurtni nélküli felhúzást, mert limitáló tényező.

én se vagyok gurtnipárti, a legtöbb gyakorlatnál nem használok, de rdl-nél azért már kell mert nem tudok 20-30másodpercig tartani 170-180kilót

máj. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én pl szoktam RDL-t végezni, direkt azért raktam be a programba, mert itt sokáig kell tartani a súlyt, ami gondolom erősítheti az alkart. De gurtnival menne nagyobb súllyal is
máj. 3. 21:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!