Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fekvenyomás elsősorban...

A fekvenyomás elsősorban mellizom gyakorlat?

Figyelt kérdés

Olvastam már, hogy elsősorban mellizom, de olyat is, hogy csak másodsorban, mert a tricepsz és a váll is dolgozik.


Hogy is van ez? Csak fekvenyomás elég lehet melledzésre (vagy esetleg tricepsz, válledzésre)? Mi az, amit igazán megdolgoztat és mi az, ami csak besegít?



máj. 13. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A fekvenyomás alapból mellizom gyakorlat, viszont kap terhelést a vállad és a tricepsz is. Amennyiben a vállaidat nem húzod hátra, akkor viszont már egy komolyabb terhelést kap, a melled kárára. Ezért érdemes picit hidalni. A fogás szélességén is múlik, ha mellre edzel, akkor vállszélességen túl kell megfognod a rudat, ha viszont szűken fogod, akkor a tricepszet dolgoztatja jobban.


Csak fekvenyomás nem elég. Én push pull leg felosztásban edzek, így 2x edzek meg minden izomcsoportot 1 héten. Nálam 3 mellizom gyakorlat van, 2 nyomás és 1 tárogatás.

máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elsősorban igen, amúgy meg az egyik legjobb tricepsz gyakorlat is de ne mond el senkinek. A tricepsz a legtúledzettebb izom pont a sok nyomógyakorlat miatt, én pl. csak heti 1x edzem és csak 2 gyakorlattal, 3 sorozattal gyakorlatonként. Na de mindenki más... viszont érdemes kisérletezni. Arnold óta eltelt 50 év!
máj. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!