Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az étrend megfelel szálkásí...

Ez az étrend megfelel szálkásításhoz?

Figyelt kérdés

Csak hobbi szinten testépítek, de azért jó lenne leszálkásodni így a nyárra :)

Reggelizni nem szoktam, mert csak suliban tízóraizom, hétvégén meg átalszom a reggelit, de akkor azt eszem amit tízóraira, esetleg eszek hozzá tojást de csak a fehérjét.

T: 100-150g sonka, paprika/retek (ha itthon vagyok paradicsom) és 2kifli(teljes kiőrlésű féleség, 9g fehérje és 44g ch van 100g-ban) ez így kb. 40g fehérje és 50g ch.

E: 100-150g csirkecomb/csirkemell/hal/karaj(tudom ez nem a legjobb, de szerintem hobbi szinten belefér és nem mindig eszek karajt) és 100g rizs ez nagyjából 40g fehérje és 70g ch

U: ugyanaz ami tízóraira, de csak 1 kifli és még hozzá sült tojásfehérje 4db. ez így kb 25g ch és 50g fehérje

V: 100g sovány túró ez 14g fehérje

összesítve: 140g fehérje és 170g ch

64 kg vagyok, a ch túl sok és a fehérje meg kevés ugye? mit egyek akkor? turmixot kéne, de azt nem tudom itthon előadni, már egy ideje próbálkozom... a ch viszont így is sok, de a sonkát meg egymagában nehezen viszem el suliba, max itthon tudom kihagyni azt az uzsonnásat.

16F



2012. máj. 3. 14:55
 1/8 A kérdező kommentje:
elfelejtettem mondani, hogy emellé járok heti 3x kondiba, izomcsoportokra szét van osztva a 3 nap, és még heti 2x futok 1 órát 10km/h tempóban kb.
2012. máj. 3. 14:56
 2/8 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, kevés a fehérje 3g*testtömegkg kellene, azaz neked, 190-200g és ch pedig jó lesz a 170g kezdésnek. De kifli felejtős, főleg ha tk-féleség, mert teljesen legyen az, de inkább legyen pufirizs.

reggel is enni kellene kis zabpelyhet proteinnel vagy tojással. Sonka helyett is jó lenne előző nap elkészíteni a húst és azt vinni suliba.

Edzés utánra is jó lenne protein, de gondolom nehéz megoldani.

2012. máj. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hát igen elég nehéz megoldani azért próbálok ilyen mindenfélét már :) a tk féleséget azért írtam mert nem az, hanem ez barna,rozsos cucc, itt van az összetevője:

-búzaliszt, -víz, -búzatöret, -rozstöret, -búzakorpa, -szójatöret, -búzamaláta-őrlemény, -lenmag, -rozsliszt, -élesztő, -étkezési só, -sütőpor és -fűszerek.

2012. máj. 3. 15:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mennyi lehet a búzaliszt, de gyanítom, hogy az a legtöbb, mert azt kell a felsorolásnál előre írni.:)

Próbálj még 50g fehérjét valahogy bevinni, hogy ne legyen (vagy kisebb legyen) a szálkásításnál izomveszteséged.

2012. máj. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi, de chból mennyi kéne tskg-monként? Valamint nem gond ha edzés után nyomom be azt az 50grammot még egyszerre? Mert szilárd kajából szoktam edzések után mivel nincs turmix. edzés után tehát mindig van fehérje de ha azután nem tudom a turmixot akkor jó a nap folyamán bármikor?
2012. máj. 3. 22:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Ch 2-2,5g között legyen testtömegkg-onként diétánál, de valaki 3g*testtömegkg-al is tud szálkásodni.

Gyors fehérje és gyors ch (diétánál inkább glutamin, de kevés dextróz is mehet) kellene egyből edzés után, de ha nincs, akkor megteszi a tojásfehérje (sült vagy főtt!) + mondjuk rizs vagy főtt krumpli. Ilyenkor kellene 40 g fehérje. Legyen meg nálad a kb 180-200g fehérje/nap.

2012. máj. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi, zsírból max mennyi lehetne? és csak növényi ugye?
2012. máj. 4. 14:51
 8/8 anonim ***** válasza:
2 kanál lenolaj megteszi. Többi elég, ami a túróban, húsban van.:)
2012. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!