Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megállhatok a növésben?

Megállhatok a növésben?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 175 cm, még növésben vagyok, heti 3x-4x járok edzőterembe, ebből heti 1x edzővel. Nem csak saját testsúllyal eddzek, hanem súlyokkal is, sok pletykát hallottam arról, hogy megállhatok a növésben, meg tönkre teszem a csontjaimat/izületeimet, véleményem szerint ha ésszel csinálom (épp ezért járok edzőhöz is), akkor nem lesz semmi gond. Ez az egész dolog nagyon érdekel, szóval abba hagyni semmiképp sem akarom. Vélemények? :)

2012. júl. 7. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az hogy van kereső. Rákerestél volna akkor látnád 1000+1kérdés foglalkozik ezzel.

De hogy segítsek neked: Nem fogsz megállni a növésben, feltéve ha nem érted utol a szüleid mert akkor nem nagyon nősz tovább

2012. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat...:D Kössz! :)
2012. júl. 7. 17:55
 3/7 natural88 ***** válasza:

a porcnövekedés a huszas évek elején zárul le végleg, ezért is lehettem porcdaganatos 23 évesen. akkortájt fejeződik be a csontok/porcok növekedése.


matekozz kicsit, 14 éves vagy, hogy mennyi idő múlva lesz ez.


én 16,5 évesen kezdtem el edzeni, azóta egy centit nem nőttem, 180 vagyok.


én mérlegre tenném a két dolgot: mos tedzel mint állat heti 3-4x edzés rengeteg, alacsony tesztoszteron szinttel minimális növekedést elérve, vagy belevágsz keményen mikor 17-18 leszel.


ha okos lennél nem edzenél ennyi idősen, inkább úsznál vagy valami mást

2012. júl. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, és ha úgy csinálnám, hogy heti 2x konditerem, 1x futás, 1x úszás? (elfelejtettem odaírni, hogy a heti három-négy edzésből 1 edzés futás) Az edzőm szerint az ég világon semmi bajom se lesz, ha azokat csinálom amiket ő mond, nyílván nem hülye, és egy "kicsit" ért hozzá, az elején pedig direkt beszélgettem ezekről róla, csak most olvastam neten újra, és gondoltam megkérdezem. Köszi a választ.
2012. júl. 7. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Az edző is pénzből él. Amikor odajönnek hozzánk újoncok, hogy ők kockás hasat akarnak vagy egyéb eszement ötletekkel akkor mi nem kinevetni fogjuk őket, hanem elhúzzuk a mézes madzagot lebonyolítunk vele egy edzést, hogy érezze még a fingját is és már be is nyelte a csalit. Jönni fog. És idővel megadjuk neki a valóságot is, persze csak apránként, miszerint a kockás hasat roppant keserves elérni és valszeg nem akar ennyit áldozni rá, vagy épp képtelen lesz.

Persze vannak kivételek, de ilyen kérésekkel általában egy bizonyos típus szokott próbálkozni. Pláne áprilisban és januárban.:D

2012. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Anyukám egyik legjobb barátja az edzőm, és elég megbízható :)
2012. júl. 7. 22:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem állsz meg a magassági növekedésben.Vörös Zoli profi testépítő is 13/14 évesen kezdte a súlyzózást és mégis 184 cm magas. Én is nőttem magasságilag mióta végzek súlyzós edzést kb.: 1 éve.
2012. júl. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!