Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van itt agysebész?

Van itt agysebész?

Figyelt kérdés

hello,


lehet rossz helyre írok, de testépítő vagyok, és lehet összefügg a dolog vele...


szóval nem tudom mi is a bajom, de azthiszem megfelelési kényszerben szenvedek, vagy valami hasonlóban.


ez abba jelenik meg, hogy ha kimegyek az utcára akkor izzadni kezdek, továbbá stresszhelyzetben mégjobban folyik rólam a víz. általában a tenyerem, és a hónaljam izzad, ami eléggé megnehezíti az életemet.


nem tudom mi a tosz bajom lehet, kívülről magabiztosnak tűnök, egy jól felépített fizikumom van, de magamban eléggé bizonytalan vagyok szerintem, ezért jelentkeznek ezek a tünetek.


pár éve van jelen ez a probléma, régebben nem tapasztaltam ilyet.


mit tudnátok javasolni? valami agykontroll, meditáció vagy mi kéne? pszichológushoz nem szívesen megyek, nem igazán illik hozzám :D


köszönöm a tanácsokat.



2012. júl. 24. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát vannak itt gondok


az agysebész például tumor operál az agyból, azaz fizikai problémákkal foglalkozik


a pszichológust kell felkeresned akár tetszik akár nem

2012. júl. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Pszichiáter szakorvos, vagy pszichológus.

Az agysebésznek ehhez semmi köze sincs.

Agykontrollos dolgokba is belekezdhetsz, nem tudom, mennyit segít, hátha.

Stresszhelyzetben sok ember így, szerintem erre bogyót felesleges szedni, ha orvoshoz mész ők szeretnek felírni.

Pszichológus meg ha nem akarod, hogy próbáljon segíteni, úgysem fog tudni.

Menj emberek közé, olyan helyekre amitől kisebb stresszhelyzetféleség ér, próbálj beleszokni, megszokni, hogy váratlan helyzetekben se legyen olyan nehéz.

2012. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
szociális fóbia meg szerintem egy kis agorafóbia
2012. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

pszichológushoz kéne elmenned :) ha Debreceni vagy, tudok ajánlani egyet, hidd el nem fogod megbánni ha elmész hozzá ;)


De am ezt magadban is le tudod győzni. Csak több ideig tart.

Miért félsz az emberektől, és kinek akarsz megfelelni?

2012. júl. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló problémám, most is jobban izzadok az átlagosnál. Munkám stresszes volt, túlsúlyos voltam, nem volt csajom, és a szexuális élet hiánya miatt is önbizalom hiányos voltam. Első körben vegetatív idegrendszer működését szabályzó gyógyszert írtak fel, de azt nem váltottam ki, mert olvastam hogy a libidót csökkenti. Utána sebész ajánlott műtéti megoldást, lényege hogy a vegetatív idegrendszer működését szabályzó szimpatikus ideget ha elvágják, akkor megszűnnek a pszichoszomatikus zavarok. Mondta azt is, hogy ez kémeknél pl. rutineljárás. Egy ilyen műtét után azonban változhat az ember jelleme, mivel utána nem izzad, stressz helyzetben is sokkal kevesebb tünetet mutat (szívdobogás, vérnyomás emelkedés, arcpír). Ezek mérlegelése után én úgy döntöttem, hogy ez nekem nem hiányzik. Javítottam a fizikumomon, lett tartós kapcsolatom, ez rendbe tette a lelkemet, azóta nem zavar különösebben, hogy most is jobban izzadok.
2012. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nem tudom magam se, hajlamos vagyok hadarni, hogyha nem figyelek oda magamra, és akkor beszédnél figyelek, hogy rendesen artikuláljak, aztán a többit már magam sem tudom.


de ez kívülről egyáltalán nem látszik, elég magabiztosnak tűnök, az izmos testem miatt, szóval nem is értem miért van ilyen problémám... egy elit iskolába járok, lehet az nevelte belém ezt a kényszert.


tudom, hogy minden fejben dől el, de hogyha folyamatosan arra koncentrálok, hogy ne izzadjak meg ilyesmi, akkor mégjobban izzadok...


de még akkor is, ha nincs is stresszhelyzet, pl utcán vagyok, vagy bkv-n...


fejben kéne magam helyretennem, csak nem tudom hogyan.

2012. júl. 24. 21:37
 7/12 anonim ***** válasza:

A műtéttel kapcsolatban itt egy link:

[link]


"A második csoportba azok a műtétek tartoznak, amelyeket a mellkas felvágása nélkül, több kis nyílást ejtve, ezek egyikén át bevezetett, "tükör" és hozzá kapcsolható videokamera segítségével végzünk. A műtét képernyőn nagyítva látható és video-magnetofonnal rögzíthető.


Ennek a módszernek egy, hazánkban új javallati területe a kóros hónalji és igen sok lelki zavart okozó tenyérizzadás megszüntetése. A műtét a mellkas belso oldalán futó, akaratunktól független idegrendszerhez tartozó szimpatikus ideg átvágását jelenti."

2012. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
agysebész nem, vagyok. vsz agorafóbia vagy pánikbetekség. háziorvos, pszichológus...jobbulást!
2012. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


még annyit tennék hozzá, hogy én egyáltalán nem félek kimenni utcára, vagy bárhova elmenni, csupán arról van szó, hogy ha elhagyom a lakást, akkor izzadni kezdek, ennyi.

2012. júl. 24. 22:19
 10/12 anonim ***** válasza:

magabiztosnak tűnsz, vagy az is vagy? kérdezné egy agyturkász.


amúgy szoc. fóbia, viselkedésterapeutát (kognitív) keress.

2012. júl. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!