Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyúrástól összemegy az ember?

Gyúrástól összemegy az ember?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy sportolásnál pár centit tudd nőni az ember. Most pár hónapja járok le konditerembe és ott meg rengetek kigyúrt alacsony embert látok. Szóval hogy is van ez?

2012. aug. 13. 20:48
 1/6 dirtboy ***** válasza:
100%
úgy hogy ők genetikusan nem nőttek magasra de edzeni szeretnek aztán láthatod őket a teremben.
2012. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azta, rengetek logikai érzéket lehet neked :D Najó, ez még annyira nem gáz, látni cifrábbakat is.

Nos, gondolkodjunk, láttál-e már magas kigyúrt embert? Remélem, hogy igen, ugyanis léteznek. Tehát biztos nem mindenki megy össze a gyúrástól. Gondolkodjunk biológiailag. A magasságot a csontváz magassága adja, mi mehet össze, hogy alacsonyabbak legyünk? A lábcsontunk? Csaknem. A koponyánk? Hát, aki buta kigyúrtan az buta volt nem kigyúrtan is. A gerincoszlop? Ebben lehet ráció, ha laikus vagyok, a porcok összenyomódnak, és alacsonyabbnak látszik az ember. Na de 1) mitől nyomódnának össze? Az izom nem föntről lefelé ható nyomóerőt fejt ki, inkább horizontálist, 2) ha ez létezne is, maximum pár centit lehetne összemenni, amitől egy ember sem lesz látványosan alacsony, ha eddig nem volt.

Következtetés: nem megy össze a gyúrástól az ember.


Eddig csak az volt, hogy megállnak a növésben, már továbbléptünk? :D


Ja, amúgy ha mégis lehetséges lenne, lehet örülnék neki, mert nem verném be a fejem a metróajtó tetejébe...

196cm/20F

2012. aug. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kakao01 ***** válasza:
46%

más sportokban az alacsony termetük miatt nem tudtak érvényesülni de szeretnének valamit csinálni és ezért vannak ott

vagy mivel alacsonyak és hogy valamivel kitűnjenek a tömegből megpróbálnak összehozni egy jó fizikumot

később ez akit érdekel is annak élete része lesz az egész folyamat hogy izmot építsenek

2012. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én négy év után alig érem fel a kilincset :'(
2012. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 *Glissade* ***** válasza:

"más sportokban az alacsony termetük miatt nem tudtak érvényesülni"


Na várj, én úgy tudom, hogy néhány kivételtől eltekintve, a legtöbb sportban előny, ha alacsonyabb valaki.

2012. aug. 14. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Talán ők alapból alacsonyabbak!:D
2012. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!