Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit egyek? Sportolóként...

Mit egyek? Sportolóként szükségem van a sok szénhidrátra, de nem akarok hasra hízni viszont kell a tömeg

Figyelt kérdés

nyári szálkásításban gyengült a teljesítményem, most meg jön a szezon. Híznom kellene egy 5kg-t , de nem akarom hogy a hasamra jöjjön. (sprintelő, test-test elleni sportot űzök). kell a tömeg.

most nem ettem kenyeret ,péksütit, kerültem a lisztes cuccokat. most zsírszegény dolog kellene



2012. aug. 14. 10:41
 1/10 anonim válasza:
Hát szerintem edd úgy ahogy a sportolói étrendet. Sokszor keveset. Én a tésztára esküszöm, nekem az bevált, Raktam a salátámba, meg a többi kajámhoz is, persze keveset. 5-6 dkg-t/adag kb.
2012. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudod kontrollálni a dolgot, ha számolod és méred az adagokat.
2012. aug. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szoondiii ***** válasza:

1. sportolóként miért van szükséged sok szénhidrátra?

2. testépítőknek, igen mert az izom fejlődéséhez, pláne ha aránylag gyorsan akarjuk, kell az inzulin válasz és a sok üzemanyag.


ha hízni akarsz 5 kilót, de nem a hasadra akkor azt izomnak nevezik, mivel a zsír genetikailag meghatározott helyre megy fel. ez esetben meg kell fogni a vasat, és tömegelni..

de hogy egy sportolónak miért kell +5 kiló nem a hasán, az rejtély :O

test-test elleni küzdelemben is ha erőlködni akarsz, akkor izomtömeg kell, nem zsír. nem? azt el tudom képzelni, hogy a tehetetlenség miatt kell szimplán tömeg, hát nem tudom.. többet ésszel mint testtömeggel?

2012. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Növeld a proteinbevitelt 3-3,5g/ttkg-ra. Étkezésedből ne nélkülözd az esszenciális zsírsavakat. Tápkieg esetén BCAA, HMB, Glutamin, Creatin (AKG).
2012. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hűha mit kapsz majd ezért a nagy protein-bevitelért.:)

Én nem vagyok ellene, de ma több kérdésnél is többen letámadtak a 2g*ttkg-ért is.:)

2012. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szoondiii ***** válasza:
meg fogják dádázni. és ez nem vicc :O
2012. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
na ez aztán a katyvasz! már bánom hogy megkérdeztem.
2012. aug. 14. 20:03
 8/10 anonim ***** válasza:

nincs itt katyvasz, segítek, hogy szerezz izmot, ne csak zsírt:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2012. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szoondiii ***** válasza:

Montez, felvettem a kapcsolatot egy testépítővel (és kempóssal, de hát nem lehet minden tökéletes..) aki keményítő forrás nélkül, paleolit táplálkozással ért el nem rossz eredményt.

persze lehet hogy kamuzik, az mindig lehet. de alapvetően a gondolat igen fura, érdekes, és a megvalósítás pedig ígéretes, mert zsírosodjon csak el valaki ch bevitel nélkül. megnézném :)

2012. aug. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Keményítő nélküli igen, de ch az van benne a gyümölcsök miatt. Persze az alap a hús, amire az én étrendem is épül.

Naturálban kevés esély van kis ch bevitellel izmosodni, de persze vannak jó genetikai adottságú emberek, és így nem gyanusítotam meg senkit a koxolással.:)

2012. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!