Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szteroid dráma?

Szteroid dráma?

Figyelt kérdés

sziasztok,


nem tanácsot szeretnék kérni, csupán a véleményetekre vagyok kíváncsi a szteroid témával kapcsolatban.


sokat hallani a negatív rémisztgetős meséket róla, ennek ellenére szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy a konditerembe járók jelentős százaléka folyamatosan használja, és ennél is sokkal többen legalább 1x csináltak 1 kúrát.


ahhoz képest hogy milyen sok aktív használó van, nem hallani olyan sokszor hogy emiatt halt volna meg valaki, vagy hasonlók, persze olvastam én is veterán testépítők vallomását, meg sok dokumentumfilmet néztem erről, de az volna a csoda, hogyha semmi károsodást nem okozna az a gyógyszertári mennyiség ami egy versenyző testépítő szervezetében benne van.


ehhez képest egy hobbi testépítő, aki elérte a genetikai korlátatit csak 1-2kúrával segítene rá a további fejlődésére, megfelelően levezetve, így nem is esne össze a kúra után, tehát nem lenne hasztalan, és talán komoly problémát se okozna 1-2kúra...


lehet azt is mondani, hogyha valaki nem akar versenyezni, akkor tök felesleges, viszont ha nem elégszik meg a fizikumával, és genetikai okoknál fogva nem tud feljebb lépni, akkor mi a helyzet? elveszik a motiváció, hogy tulajdonképpen csak a szintentartás végett folyik az edzés...



a véleményem az, hogyha megfelelő anyagi hátteret tud valaki biztosítani a kúra folyamán, és utána is (tápkiegek, tökéletes étkezés, szteroid kúra+levezetés...), emellett állandó orvosi felügyelet alatt "biztonságos" a dolog.


az eredetiségről sokat nem tudok mondani, nyilván az első dílertől kell megvenni, hanem egy versenyzőt kell megkeresni, aki segítene a dologban, de nyilván ekkor sem lehetünk 100%ig biztosak benne, hogy eredeti a cucc, de ide két közhelyet illesztenék be:

-aki mer, az nyer (kicsit lesarkítva természetesen :))

-kockázat nélkül nincs nyereség


szóval kíváncsi lennék, hogy nektek mi a véleményetek ezzel a témával kapcsolatban.


szép estét



2012. szept. 2. 00:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én tulajdonképpen nem ítélem el. Ha adott egy testépítő, aki több év edzés után, helyes étrenddel már nem tud tovább fejlődni, mert elért a naturál testépítés kereteihez, akkor ez legyen a saját döntése, hogy kockáztatja-e az egészségét. Azért lássuk be, hiába az orvosi felügyelet, mégiscsak a hormonháztartást bolygatod meg, a nem megfelelő dózisnak pedig a máj látja kárát. Ezek önmagukban sem valami pozitív dolgok, de szerintem nem ettől van a leginkább negatív megítélése a szteroidoknak, hanem a sok kis büdös gyökér miatt, akik 2 hónap edzés után betolnak maguknak pár adagot amit fű alatt szerzett be, az étrend meg nulla mert hát minek az, majd a szteroidtól úgyis jön az izom, a fehérjeszintézisre meg azt hiszik, hogy valami trópusi betegség.

Személyes véleményem, hogy amég nem néz ki így az ember, addig felesleges szerekhez nyúlni:


[link]


Aki nem ismerné, Illés Norbi látható a képen, a hazai naturálok egyik legjobbja. :) Jó persze, nyilván genetika kérdése is a dolog.

2012. szept. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

A szteroidok mellékhatásai

heresorvadás, nőies mellképződés, magas vérnyomás, megnövekedett rizikó szív-, (agyvérzés rizikója), és érrendszeri betegségekre (artériák elmeszedése), pattanásodás, személyiségváltozás és májkárosodás. Agyalapi, ivar, hasnyál, és pajzsmirigy-eknél visszaállíthatatlan fejlődési rendellenességek. Fitalakorban akár véglegesen felborult hormonháztartás. Fiatalon akár nyomorék és béna is lehetsz.



Ezek a mellékhatások gondolom nem máról holnapra alakulnak ki. Várjuk ki azt a pár 5-10 évet.

2012. szept. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

az eredetiségről sokat nem tudok mondani, nyilván az első dílertől kell megvenni, hanem egy versenyzőt kell megkeresni



Szerinted a versenyző honnan veszi? Nem a gyógyszertárból orvosi vényre az tuti.



Állandó orvosi felügyelet....

Ezt végképp nem tudom elképzelni, hogy egy versenyző a házi orvosához fordul, hogy elkesztem egy kúrát, kontorrla bejövök. Valószínűsítem az orvos megrökönyödik (finoman szólva), és nem hiszem hogy vállalná azt a kockázatot, hogy bármi probléma esetén őt "hurcolják meg". Ez nem JÁTÉK!

2012. szept. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

ahhoz képest hogy milyen sok aktív használó van, nem hallani olyan sokszor hogy emiatt halt volna meg valaki,



Szerinted, ha valaki véreset szarik, vizelési problémája van (gumibugyit hord) azt elmeséli a haveroknak?

2012. szept. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, nem jól látod a dolgokat.

1. Több testépítő is halt üár meg koxtól, csak ezt nagyon nehéz bizonyótani, hogy a halál oka egyértelműen a cucc volt. Mivel olyan nincs, hogy szteroidhalál, tehát, akik meghalnak, azok is szívelégtelenségben, agyvérzésben hunynak el. Pl ott volt a híres Mike Mentzer, Zyzz, de tudok hazai koxosokról is.

2. Nem csak a halállal végződő estek a súlyosak, rengetegen szenvednek máj-, vese, anyagcserebetegségekben is, amit nem szokás nagy dobra verni, így nem derül ki.

3. Nincs olyan, hogy 1 kúra, csak első kúra van. Magyarul ha valaki koxhoz nyúl, akkor többször megteszi.

4. A cucc mindig zsákbamacska akárkitől is van, így szerintem hobbi szinten nem éri meg kockáztatni.

5. De tőlem mindenki azt tesz, amit akar.:)

2012. szept. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
van egy ismerősöm,cukorbeteg,inzulinnal lövi magát,fél szemére vak,vese és hasnyálmirigy transzplantációja volt,műtét után úgy le volt gyengülve,hogy úgy ment,mint egy 80 éves,és sokat le is fogyott,persze az izom is ment le róla ezerrel(megérte az egész szteroid téma...)legutóbb már lemondtak róla az orvosok,de szerencsére most már lassan épülget felfelé.Tolta a srác a koxot,mintha csak c-vitamin lett volna....remélem meggyőző volt.
2012. szept. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kedves 3-es hozzászóló. Igenis lehet orvosi ellenőrzés alatt kúrát csinálni. Van egy-pár maszek sportorvos akiknél simán elmondhatod az igazat. Régebben egykis plusz pénzért diagnosztizáltak hormonhiányos állapotot és írtak is fel receptre koxot. Csak ugye nagyon sokan visszaéltek ezzel és nagyon megszorították ezeknek a recepteknek a kiadását. Mindenesetre az orvost köti a titoktartás. És közöttük is akad olyan aki kondizik és nem ismeretlen számára a téma. Továbbá nem gondoljátok, hogy az olimpikonjaink nem orvosi felügyelet alatt tolják a szereket? Pénz kérdése minden. Nem a háziorvost kell ilyennel felkeresni, mert az az ipari tejsavófehérjére is azt mondja, hogy veszélyes lehet a szennyeződések miatt. Holott meg sem járta a táplálékkiegészítő gyártósorokat. Aztán, ha valami kis cucc a tápkiegekbe belekerülne, mert előtte valami koxot csomagoltak ott, akkor mi van bebaxna, ha a szennyeződéstől állna le mondjuk a vesém.
2012. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerinted a tápkieggyártók készitenek anabolikus szteroid tartalmú cuccokat is? Scitec, Biotech? Na ne máár! Kicsit gondolkozni is kéne.:) Nem kaphat "szennyezést" a tápkied.
2012. szept. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves montez. Nem én mondtam, hanem azt írtam, amit nekem mondott az orvos. Egyébként meg 1-2 tápkieges cég manipulálja a készítményeit. Nem csak az általad nagyra tartott scitec, biotech gyárt táplálékkiegészítőket. Itt épp Az Országos Tisztifőorvosi Hivatal hívja fel rá a figyelmet.:

[link]

Ezeknél a cégeknél mondjuk simán lehet szennyezett a natur tejsavó is. Továbbá egyik cég termékéért sem tenném tűzbe a kezem.

2012. szept. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A 7. hozzászóló vagyok megint. A kox alatt a tiltott teljesítményfokozót kell érteni. Egy szóval nem mondtam, hogy anabolikus szteroid. Igaz, már arról is hallottam, de arról most nem tudok linket küldeni.
2012. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!