Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lenmagolaj kapszula vásárlásná...

Lenmagolaj kapszula vásárlásnál milyen szempontot érdemes figyelembe venni az áron kívül?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a hatóanyag tartalomra például.

2012. szept. 7. 02:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk arra érdemes figyelni, hogy még véletlenül se kaszulás kiszerelésben vegyük. Ugyanis ha megnézed, akkor látod, hogy 30 kapszula ára kb 1100ft. Egy kapszulában pedig jó ha van 1g cucc. Na ez pont lópikula és akkor nagyon enyhén fogalmaztam, szóban nem ezt mondtam volns.:)

Hatóanyagot nézni? Itt is pici tévedésben vagy, mivel nincs különbség. Nincs olyan, hogy az egyik lenmagolajban csak 20% az alfa linolén sav arány a másikban 50. Az utóbbi a jó érték egyébként, de mindegyik ennyi.

Szóval lenmaogolajat üveges kiszerelésben kell venni, 200ml kerül kb 600ft-ba, tehát jobban megéri kb 10-szer. És kell belőle egy-egy kanál reggel és este is, nem elég 1g, ahogy a kaszulásnál el akarják hitetni.


omega3 kapszulát haolajból viszont érdemes venni, lehet, hogy ezzel kevered, ugyanis csak a halolajban van epa és dha zsírsav. Itt arra kell ügyelni, hogy legyen a kettő összege napi 300mg.

Lenmagolajban lévő alfa linolénsav is omega3 zsírsav, de nincs benne epa és dha, ezért kell külön venni haolaj omega3-at.

2012. szept. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kielégítő választ!


Azért fordult meg a fejemben a kapszula, mert egyrészt elég borzasztó íze van a lenmagolajnak, visszabüffenteni sem túl kellemes, valamint étkezés közben meginni, hát... Tényleg, kötelező ezt étkezés közben inni, vagy lehet más alkalomkor is?


Halolajat már vettem, azt két étkezés között szoktam bevenni.

2012. szept. 7. 12:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem muszáj étkezéskor. Mondjuk nekem reggel megy a proteines zabhoz és nem érzem ki az ízét és este a proteines túróhoz.
2012. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hogy érted azt, hogy "inni"?

Ez olaj...legrosszabb esetben is kiskanállal tolod be arcba, aztán lenyeled.

2012. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem értem, mi meglepő van abban, hogy a folyadékot inni szokták!?!
2012. szept. 7. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!