Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyiket válasszam? A szóját...

Melyiket válasszam? A szóját ezért ne?

Figyelt kérdés

A fehérjeforrások közül testépítőknek és sportolóknak a tejsavófehérje a legjobb, illetve fogalmazzunk úgy, hogy kötelező. Élettanilag ez a leganabolikusabb proteinfajta, a kritikus időszakokban ez táplálja legjobban az izmokat.


Mivel edzés után szinte kötelező a folyékony táplálék bevitele - a turmix -, és ilyenkor gyors hatású tejsavófehérjére van szükség, illetve a tejsavó az egyetlen fehérjefajta, melyet nem tudsz a hétköznapi étkezéssel bevinni, ezért ennek kiegészítőként való bevitel az ajánlott!


A szójafehérje egyre elterjedtebbnek tűnik, és vannak előnyös hatásai, mint a rossz koleszterin mérséklése, és a szívbetegség kockázatának csökkentése. De, és ez egy nagy DE! A szója olyan, úgynevezett fito-ösztrogéneket tartalmaz, növényi kémiai anyagokat, melyek utánozzák az állati/emberi női nemi hormonok hatását. Ezáltal csökkentik a tesztoszteron termelést, a szintén anabolikus IGF-1 szintet, és még a pajzsmirigy hormonok szintjét is visszafoghatják, mely tendencia nem kedvez a gyors anyagcserének.


A kérdés egyre inkább fennáll tehát: szabad-e egészséges, sportoló hímeknek kompromittálniuk a normális hormonális egyensúlyukat a szívre gyakorolt pozitív hatások fejében, egy olyan világban, ahol egyébként is tonnaszámra léteznek a nőiesedés irányába erőszakoló kemikáliák, amelyek például az átlagos spermiumszám csökkenéséhez vezettek az elmúlt évtizedekben?!


Egyszóval hacsak nem vagy nő, vegetáriánus, illetve szívbeteg, akkor messze elkerülném a szóját, mert negatívan befolyásolja a férfi hormon-háztartását és az izomnövekedést! Izomnöveléshez állati fehérje dukál, tejből, tojásból származóak; és hogy miért tejsavót javasolunk kiegészítőként való megvásárlásra, azt fentebb elemeztük.



2012. okt. 7. 06:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, a szóját ha teheti az ember, akkor lehetőleg ne válassza, inkább olcsóbb tejsavót. Sajnos sokan csak a kevert termékeket tudják megvenni, de attól gondolom, hogy tisztában vannak vele, hogy jobb lenne egy tiszta tejsavó.:)
2012. okt. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ebben kételkedem.
2012. okt. 7. 07:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Én azért általában itt azt olvasom, hogy tudják, hogy nem jó a szója, csak nincs lóvé jobbra. De majd gondolom írnak többen is válaszokat.
2012. okt. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igazából ha csak egyféle fehérjét veszel szerintem érdemesebb egy olyat venni ami valami designer(nem kevert) pl syntha 6, mutant pro, pro complex, myofusion, mert ezekben ugyanugy van tejsavó igy biztositják a fehérje gyors eljuttatását az izmokba de viszont sokkal hosszabb időn át adnak aminosav utánpótlást. Én legalábbis sokkal jobban fejlődtem ezekkel mint sima savóval :)
2012. okt. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nem értek ezzel egyet. Egyrészt szerintem nem ezen múlik a fejlődésed, másrészt pedig amiket soroltál azokkal az a nagy gond, hogy kb 60%,os proteinek. Napközben jók lehetnek a komplex fehérjék, de vannak jobbak, pl stillmass márkában.

Edzés után pedig sokkal jobb egy sima tejsavó, ami a leggyorsabb és nem lassitja le más hozzáadott lassabb fehérjeösszetevő.

Én igy gondolom, de természetesen nem kell egyetérteni velem.:)

2012. okt. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

syntha 6 ??? ez egy 50% fehérje(!!)

myofusion ??? ez meg 61% fehérj (!!)

2012. okt. 7. 09:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Én csak a tapasztalatomat irtam le, továbbá kutatások bizonyitjàk hogy azok akik edzés után tejsavó + kazeint használtak több fejlődést értek el mint azok akik csak a sima savót alkalmazták, a ch és zsir ami benne van "direkt" van benne ha megnézed, a ch 30 %-a élelmi rost a zsir meg mct.
2012. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is tapasztalatból beszélek, illetve tapasztalatból is. Sokáig myofusiont használtam és nem voltam jobb formában, mint most 42 évesen tejsavóval. A hozzáadott kazein és rostok, zsirok lelassitják a gyors tejsavót is sajnos, mivel először a zsírlebontásért felelős enzimeknek (lipázoknak) apró kis csepoekre kell bontani a zsírokat, hogy a fehérje és ch is hozzáférhető legyen a többi lebontó enzimnek. Tehát addig nem tud egy része felszívodni a tápanyagoknak, ami elég gond edzés után, mivel ilyenkor minél hamarabb kell visszatölteni a raktárakat. Ezért sem isszuk tejjel a turmixot, mert azzal is elcsesznénk a felszívodást.
2012. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 snack16 ***** válasza:
A szójától nem lesz kevesebb a tesztoszteronod! Ez régi marhaság. A legrosszabb esetben is a DHT(hihidroteszt.) fog csökkeni és a tesztoszteron nőni. A fitösztrogén nem emberi ösztrogén és nem is olyan a szerkezeti képlete csak egy bizonyos szintig hasonlít...Ennyi. A tejsavó túl van hypolva. Régen a disznóknak adták, a feldolgozása drága. De ha megteheted igyál tejsavót edzés után, este meg Kazeint. Ha nem vegyél kevertet jobban jársz, mert a tejsavó csak ezés után szuper, máskor már NEM. A szóját nem kell a legrosszabbnak tartani. ha a tejsavó az első a a szója olyan 2-3. körül lehet. HA NEM vagy élsportoló(testépítő) annyit nem profitálsz belőle mint amennyivel több kerül(a külön kazein, tejsavó). A szója magas koncentrációjú és jobb mint a szójabab. komplett növényi fehérje, amihez NYILVÁN kell állatit is fogyasztani. A nőisedést nem a szója, nanem a xenoösztrogének okozzák(ha okozzák egyáltalán) amik a műanyagokban vannak és hő hatására kerülnek az italba.(lásd forró kávé műanyag pohár). Én fogyasztok kevertet és nem vettem észre akkora változást, sőt javítottam az edzésen és jobban fejlődök. Ha jól eszel,edzel,megvan az ásványi anyag,vitamin bevitel NEM EZEN FOG MÚLNI hogy te power pro-t iszol-e... veszel hozzá bcaa-t ha van pénzed vagy max egy kis tejsavót. Az életmód sokkal nagyobb hatással van a te hormonjaidra mint a szója lehetne.
2013. jún. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 snack16 ***** válasza:
Ui: ha jól tudom a fehérjék külön emésztődnek. Tehát ami gyors az gyorsan fog felszívódni. Amúgy én egy tej-tojás-marha fehérje kombót megnéznék magamnak, vagy egy syngex-et este kazeinnel :P... :D Habár a szójás is teljesen jó, de néha egy kis változatosság lendít az emberen,főleg ha van pénze rá:(:P
2013. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!