Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 17/F saját súlyos edzésterv...

17/F saját súlyos edzésterv összeállításra van ötletetek?

Figyelt kérdés
Egy olyan edzéstervet szeretnék összeállítani, amit heti 3-4 napban (hétfő, szerda, szombat esetleg vasárnap) sikeresen tudnék csinálni. Emellett küzdősportolok. Célom az állóképesség növelése, erősítés saját súlyhoz és szálkásítás. Milyen gyakorlatokat ajánlatos végezni, és milyen egységekre/napokra lebontva? (Nem szeretnék konditerembe járni, fehérjézni és különleges étrendet kialakítani).

2012. nov. 12. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is!!! ugyanez a helyzet: 22/ l :)
2012. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fegyencedzés című könyvben több edzésterv is van, ha az nem tetszik, akkor persze ki lehet találni további terveket. Pl én úgy végezném, hogy lenne egy A és egy B nap, alsótest-felsőtest bontásban és akkor heti kétszer mehet A és B edzés, a hasedzést viszont a láb mellé tenném.

A nap: fekvőtámasz (ha megy, akkor egykezes is), tolódzkodás, húzódzkodás szélesen, húzódzkodás szűk fogással magad felé néző tenyérrel bicepszre, fekvőtámasz kézállásban falnál.

B nap: guggolás (ha megy, akkor egylábbal is), kitörés, egylábas vádlizás állva, függeszkedve lábemelés, hasprés.

Mindenből 3-4 sorozat.


De szálkásító diéta nélkül nem nagyon fogsz szálkásodni, főleg, ha hizékony vagy.

2012. nov. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs is olyan szó, hogy "fehérjézni", de ha nem akarsz fehérjét enni, akkor meg fogsz dögleni. Ha a csúnya gonosz fehérjekokszporoktól félsz, akkor meg butuska vagy, mert teljesen természetesek, nem kell tőlük tartani. Különleges étrend nélkül meg várhatod a csodát, nemigen fog menni. De azért kipróbálhatod.
2012. nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

En is a fegyencedzest ajanlom, remekul be tud vezetni a sajat testsulyos edzes elmeletebe (de azert kepes tulzasokba esni), es persze remek edzestervek vannak benne. Amennyiben nincs idod elolvasni a konyvet ajanlom az alabbi weboldakat:


[link]

[link]

[link]

[link]


Ezek mind sajat testsulyos edzesprogramok, mind osszesen hat hetes (jelenleg en is ezt csinalom)


Amennyiben nem tudsz angolul ajanlom ezeknek az oldalaknak a magyar megfelelojet:


[link]

[link]


A szoveget meg a tablazatok feliratait nezd a magyar oldalrol de a mennyiseget az angol oldalrol mert a magyarok atvarialtak egy kicsit.


Amennyiben elkezded fontos, hogy (ez minden edzesre ervenyes) tarts pihenonapokat az adott izomcsoportok edzese kozott:


fekvotamasz: mellkas, kar, hat, vall

felules: has

guggolas: lab

merules: kar, hat, vall


Edzesterv:

(igy csinalom en)

hetfo: fekvotamasz, merules

kedd: guggolas, felules

szerda: fekvotamasz, merules

csutortok: guggolas, felules

pentek: fekvotamasz, merules

szombat: guggolas, felules

vasarnap: pihenonap vagy teszt ha paros heten vagy


Vagy ugyan az mint a fenti csak a napok fecserelve


Illetve olyan is lehet, hogy minden paros vagy paratlan napon nem eddzel es az eddzos napokra besuritesz mindent.


UI.: nem vagyok sem testepito sem pedig professzionalis szemelyi eddzo csupan azt osztom meg veled amit az interneten illetve masoktol hallottam.


Udv!

2012. nov. 13. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat.!

Wash: természetesen képletesen értettem. Tudom mit takar az a szó, hogy fehérje, és minden nap fogyasztok is belőle. Nem akarok pluszfehérjét, proteineket, tömegnövelőket, vitaminokat, étrendkiegészítőket stbstb. bevinni magamba. Egy szóval sem mondtam, hogy egészséges-e vagy nem, és ennek nincs semmi köze ahhoz, hogy így döntöttem. De erről inkább ne alakuljon ki ugyanaz a vita mint minden hasonló kérdés alatt :DD (egyébként személyes tapasztalatom, hogy a legtöbb ismerősöm aki kondizik és emellett étrendkiegészítőzik/koxol stbstb. -ezek között van aki tényleg az utolsó részletig minden kalóriát kiszámol- nem úgy néz ki, ahogy az elvárható lenne, bármilyen keményen nyomják is. míg sok olyan ismerősöm is van aki otthon gyúrogat hasonló módszerekkel mint amire rákérdeztem, sportol mellé, semmit nem szed, kis túlzással eszik amit talál - és a szorgalmából adódóan mégis olyan teste van amit sokan megirigyelhetnének. na de ne kezdjünk erről vitába, ez a kérdés nem azért lett, hogy eldöntsem h a konditermes vagy testsúlyos edzés jobb-e. ezt mindenki döntse el magának és aszerint cselekedjen).

2012. nov. 13. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!